Dekodowanie VIN. Wszystko co musisz wiedzieć.

Udostępnij
Wasza ocena
dekodowanie VIN

W artykule przeczytasz

Dekodowanie VIN stało się bardzo popularne. Tak jak sprawdzanie historii samochodów używanych. Dekodery ułatwiają wyszukiwanie najróżniejszych informacji o pojeździe. Jakich konkretnie? Dowiesz się w tym wpisie…

Za dekodowanie VIN odpowiada algorytm

Dekodowanie VIN nie polega na magicznym odczytywaniu informacji z numeru nadwozia, tylko odbywa się przy pomocy algorytmu.

To właśnie algorytm pozwala rozkodować informacje na temat interesującego nas pojazdu. Różnice pomiędzy ilością danych dostępnych w różnych dekoderach VIN, zależą od jakości algorytmu.  

Dekodowanie VIN  dostarczy ci szczegółowych informacji zakodowanych przez producenta i pomoże sprawdzić wyposażenie pojazdu.

Co zawiera VIN dekoder?

Poniżej znajdziesz przykładowy dekoder VIN BMW Serii 3. Oto informacje jakie możesz znaleźć:

KOD SILNIKA: N47N POJEMNOSC SI: 1995
POJEMNOŚĆ CID: 122 POJEMNOŚĆ NOMINALNA: 2.0
Konie mechaniczne: 134 MOC KILOWATY: 100
TYP PALIWA: DIESEL STANDARD EMISJI: EURO 5
STEROWANIE: LHD MARKA: BMW
MODEL: 3-Series WERSJA: F31
SERIE: 318d TYP NADWOZIA: Tourer
KLASA POJAZDU: KOMPAKTOWY POJAZD TYP POJAZDU: POJAZD OSOBOWY
ROK MODELOWY: 2013 ROK BUDOWY: 2013
DATA PRODUKCJI: 2013-10 POJEMNOSC SI: 1995
CYFRA KONTROLNA: ważny

Zawarte w tabeli informacje są typowym przykładem informacji z dekodera VIN. Zawiera on mnóstwo danych dotyczących parametrów technicznych pojazdu. Rozkodowanie numeru VIN trwa dosłownie chwilę, natomiast możliwe jest również pełne sprawdzenie VIN – np. w raportach historii pojazdu od autobaza.pl.

Aby mieć do nich dostęp, niezbędne jest posiadanie numeru VIN. Szukaj go m.in.,:

  1. Na podszybiu po prawej stronie kierowcy;
  2. Na słupku bocznym po stronie kierowcy;
  3. W dowodzie rejestracyjnym

W raportach historii pojazdu od autobaza.pl również znajdziesz podpowiedzi, gdzie nr VIN należy szukać.

tabliczka znamionowa

Ponad wszystko pamiętaj, że numer VIN na pojeździe musi się zgadzać z tym co jest w dowodzie rejestracyjnym! Koniecznie sprawdź go w kilku miejscach na samochodzie. W ten sposób upewnisz się, że pojazd nie został złożony z kilku części.

Zamazany, nieczytelny numer VIN to dla nas powinien być zdecydowanie sygnał ostrzegawczy. Pozostałe miejsca w których powinieneś poszukać nr VIN to:

  1. Komora silnika
  2. Podłoga przy przednim miejscu pasażera
  3. Podłoga bagażnika po prawej stronie.

Rozbudowany VIN decoder znajdziesz pod poniższym linkiem:

VIN decoder free

W naszych raportach znajdziesz również  następujące informacje z VIN dekodera:

VIN decoder

VIN decoder to nie wszystko

Jeżeli szukamy tylko konkretnych informacji o walorach technicznych pojazdu to VIN dekoder zapewne okaże się wystarczający. Jeżeli jednak poszukujemy szczegółowych informacji o pojeździe przed jego zakupem, to zdecydowanie warto zainwestować w płatny raport VIN.

Na naszym blogu znajdziecie również wpisy o VIN decoderach konkretnych marek:

Na stronie videcoder rozkodujesz każdy VIN bez problemu. Bez względu na to czy będzie to peugeot pontiac porsche czy alfa romeo.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.