Zalety i wady korzystania z wypożyczalni samochodów

Chciałbyś swobodnie korzystać z samochodu, ale nie przewidujesz jego zakupu? A może potrzebujesz samochodu tylko i wyłącznie na określony czas i w określonym miejscu? Dobrym rozwiązaniem dla ciebie będzie więc wynajem!

Zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Na pewno niekwestionowaną zaletą wynajmu samochodu jest cena, która jest jedynie ułamkiem tego, co musielibyśmy zapłacić, kupując samochód na własność. Więc jeżeli nie potrzebujesz korzystać z auta w sposób ciągły, a jedynie okazjonalnie do określonych celów, to wynajem samochodu jest dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Po podpisaniu umowy, wybrany samochód masz tylko i wyłącznie do własnego użytku.

Wystarczy zajrzeć np. na stronę carfree.pl, aby przekonać się, jak atrakcyjne są ceny i warunki wynajmu. Auto z nadwoziem typu SUV możesz mieć już za niecałe 190 zł dziennie.

Twoje wynajęte auto może zostać podstawione we wskazane przez ciebie miejsce. Jest to bardzo wygodne, np. kiedy zmieniasz środek transportu z pociągu, czy samolotu na wynajęty samochód.

Kolejną zaletą jest szybkość realizacji usługi. Auto otrzymasz tego samego dnia, w którym udałeś się do wypożyczalni. Jeżeli zależy Ci na konkretnym modelu auta, potwierdź najpierw jego dostępność lub zarezerwuj je kilka dni wcześniej.

Wynajmując auto nie musisz spędzać czasu na wszystkich formalnościach związanych z posiadaniem auta na własność. Przede wszystkim nie musisz szukać ubezpieczenia czy interesować się przeglądami. Dostajesz w 100% sprawne auto i jedyne co musisz zrobić to nim jeździć.

Jeżeli przytrafi ci się wypadek lub awaria możesz dostać pełne wsparcie lub auto zastępcze – wszystko zależy od warunków zapisanych w umowie.

Wady korzystania z wypożyczalni samochodów

Podpisując umowę z wypożyczalnią warto zwrócić dokładnie uwagę na wszystkie warunki wynajmu samochodu. A dokładniej – na kary przewidziane w umowie, które mogą znacznie podnieść cenę wynajmu. Aby ich uniknąć należy dokładnie przestrzegać zapisów w umowie i nie dać podstawy firmie wynajmującej do naliczenia kary. 

Zazwyczaj kary dotyczą nie odstawienia samochodu w określonym w umowie terminie lub daleka zagraniczna podróż samochodem bez wcześniejszego jej zgłoszenia, lub wyjazd poza granice UE. 

W przypadku naruszenia powyższych zakazów trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, przewyższającymi czasami nawet trzykrotnie wartość wynajmu. Zatem wypożyczając samochód z wypożyczalni mamy określone  granice w jakich możemy się nim poruszać.

Użytkując wypożyczony samochód musimy go zwrócić w takim samym stanie w jakim został nam przekazany. Powinien być czysty i zatankowany. Ewentualne szkody i wszelkie odstępstwa od stanu w jakim samochód został wypożyczony będą upoważniały wynajmującego do żądania przywrócenia stanu z momentu wypożyczenia. Musimy więc traktować wypożyczony samochód z odpowiednią starannością i dbać o niego jakby był naszą własnością.

W długoterminowym wynajmie jesteśmy zobowiązani do sprawdzania i uzupełniania płynów eksploatacyjnych takich, jak np. płyn do spryskiwaczy. Możemy nawet być zobowiązani do wymiany przepalonej żarówki – wszystko zależy od umowy jaką podpisaliśmy.

Reasumując: decydując się na wynajem samochodu z wypożyczalni należy postępować według wytycznych na umowie, jeździć zgodnie z przepisami, nie przekazywać wypożyczonego pojazdu osobom trzecim. Wtedy na pewno nie spotkają nas nieprzyjemności  związane z naruszeniem warunków umowy.

Decydujesz się na wynajem auta – skorzystaj z usług profesjonalistów

Jak jednak wybrać dobrą wypożyczalnię, która nas nie naciągnie na dodatkowe koszty? Przede wszystkim warto korzystać z usług sprawdzonych firm, które są już na rynku od kilku lat i mają wyrobioną renomę.

Do takich firm z pewnością należy carfree.com.pl. Punkty wynajmu aut tej firmy znajdują się w większych miastach Polski. Zlokalizowane są głównie przy lotniskach.

Tylko wtedy będziemy mieli pewność, iż wypożyczony samochód jest zadbany i gotowy do jazdy, a w umowie nie ma kontrowersyjnych zapisów dotyczących użytkowania pojazdu.

 

Artykuł sponsorowany.

 

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 5]
Dowiedz się, czym jest numer VIN. Nie daj się oszukać przy zakupie nowego samochodu!
Numer VIN

1 komentarz

Odpowiedz