PDR — Paintless Dent Repair

PDR, z ang. Paintless Dent Repair to technika, która sprawdza się przy usuwaniu uszkodzeń blacharskich. Polega na wypychaniu wgnieceń od środka, jak i ich wciąganiu od zewnątrz. Metodą tą naprawiać można wszystkie wgniecenia, jeśli nie doszło do pęknięcia lakieru i możliwy jest dostęp do elementów karoserii od wewnątrz. Jeśli jest on trudny, wykorzystać można specjalistyczne urządzenia i otwory technologiczne umieszczone w różnych punktach karoserii. Z techniki Paintless Dent Repair skorzystać można między innymi przy wgnieceniach:

  • spowodowanych gradem
  • spowodowanych delikatnymi stłuczkami

Technika ta narodziła się w roku 1940 w zakładach Mercedesa i przez wiele lat była znana jedynie zakładom produkcyjnym, które w ten sposób eliminowały wgniecenia powstałe w wyniku montażu elementów karoserii.

PDRNarzędzie do napraw PDR

Zalety techniki naprawy wgnieceń PDR

Do zalet eliminowania wgnieceń w ten sposób należy bezinwazyjność oraz niższe koszta, jeśli mielibyśmy porównać je z tradycyjnymi metodami napraw takich usterek. Głównie dlatego, że naprawiany element nie musi być uzupełniany szpachlą i ponowie malowany. Korzyścią jest również utrzymanie wyższej wartości samochodu, gdyż pojazd posiada oryginalną warstwę lakieru.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]