MFA

Multifunktionsanzeige, a więc MFA to nic innego jak pokładowy komputer, który znaleźć można w samochodach grupy VAG. Dzięki niemu użytkownik dostaje informacje dotyczące aktualnego czasu, pokonanego w ciągu dnia dystansu, średniej prędkości, średniej spalanego paliwa, temperatury oleju i powietrza czy czasu podróży. Przyciski pozwalające na sterownie MFA znajdują się w manetce, którą sterujemy pracą wycieraczek. Wyświetlacz, na którym wyświetlają się pożądane informacje, umieszczony jest natomiast w obudowie liczników.

MFA

Obsługa MFA

Komputer ten posiada dwie pamięci – przejazdu oraz podróży. Pierwsza rejestruje dane od momentu, kiedy włączymy zapłon aż do jego wyłączenia. Dane te resetowane są automatycznie po upływie około 2 godzin. Pamięć podróży się nie resetuje, choć w każdej chwili można ją skasować osobiście.

Zauważmy, że bardziej zaawansowaną jego wersją jest FIS. Różnica polega na tym, że komputer ten posiada kolorowy wyświetlacz i obsługuje dodatkowe funkcje. Można to też zintegrować z nawigacją czy radiem.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]