City Safety

City Safety jest systemem, za którego opracowaniem stoi koncern Volvo. Jak wynika z jego nazwy, głównym zadaniem systemu City Safety jest poprawa bezpieczeństwa samochodów, które poruszają się po drogach. Zmniejsza on liczbę wypadków, a także ich następstwa przy prędkościach poniżej 30 km/h oraz jest gwarancją skutecznego hamowania do prędkości 15 km/h. Układ hamulcowy aktywuje się tu samoczynnie, dzięki czemu jest to reakcja znacznie szybsza aniżeli samego kierowcy, który wciskałby pedał hamulca. Po raz pierwszy system City Safety znalazł się na wyposażeniu modelu Volvo XC60.

City Safety

Jak działa system City Safety?

Funkcjonowanie systemu możliwe jest dzięki laserowemu radarowi, który kontroluje przestrzeń za i przed samochodem do odległości 10 merów. Pobrane przez radar dane są analizowane pięćdziesiąt razy na sekundę i porównywane z aktualną pozycją oraz prędkością pojazdu.

Zdarza się, że system nie działa właściwie, co ma miejsce między innymi przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a więc opadach śniegu, mgle czy gęstym deszczu. Podobnie jest w przypadku zalegających na górnej części przedniej szyby nieczystości.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 5 Średnio: 1.2]