Auto Adjusting Suspension

AAS (z ang. Auto Adjusting Suspension) to najprościej mówiąc, samoregulujące się zawieszenie. Rozumiemy je jako pneumatyczne zawieszenie samochodu, które jest elektronicznie kontrolowane.

Zawieszenie samoregulujące nazywane również samonastawnym poprawia komfort jazdy, utrzymując zadaną odległość od podłoża niezależnie od obciążenia samochodu. Przy zwiększaniu prędkości zawieszenie się obniża. Jest to o tyle istotne, że obniżenie środka ciężkości poprawia jednocześnie stabilność pojazdu. Zmiana poziomu zawieszenia miejsce ma dzięki elektronicznym czujnikom, które umieszczone są na osiach oraz czujnikowi prędkości. Informacje przekazywane są do komputera, który analizując pozyskane informacje, reguluje poziom zawieszenia.

Zastosowanie

Zawieszenie Auto Adjusting Suspension dawniej było stosowane w samochodzie Mazda RX-7. Odpowiadało w nim ono za regulację sztywności zawieszenia niezależnie od jakości nawierzchni oraz warunków drogowych. Obecnie system AAS stosowany jest natomiast m.in. w samochodach Audi.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]