Używane vany dla rodziny do 40 tysięcy złotych

używane vany dla rodziny

Wybór samochodu dla rodziny nie jest najłatwiejszy. Wielokrotnie pada na kombi, ale warto pomyśleć pod kątem takiego wyboru również o vanach. Używane vany dla rodziny to pojazdy praktyczne i komfortowe, w których pomieści się nawet większa familia. Na który samochód z takim nadwoziem postawić, mając do dyspozycji budżet nie większy niż 40 000 złotych? Na szczęście wybór jest całkiem spory.

Czy van to samochód rodzinny?

Obecnie nowe vany wypierają SUV-y. Jednak przed kilkoma laty to właśnie vany wiodły prym wśród pojazdów rodzinnych. Często oferują one dużo przestrzeni wewnątrz kabiny i pojemny bagażnik, choć na rynku wtórnym są również mniejsze i bardziej kompaktowe vany, które zaprezentowano w artykule pt. Atrakcyjne minivany dla czteroosobowej rodziny“. Dodatkowo mają on wiele udogodnień.

Duża część vanów, również auta z tego zestawienia, powstała na bazie popularnych kompaktów i aut klasy średniej. To z kolei gwarancja, że problemu nie będzie z dostępem do części zamiennych. To natomiast szansa na tańsze naprawy. Oczywiście, nie zmienia to niczego na płaszczyźnie dokładnej weryfikacji samochodu nabywanego na rynku wtórnym. Tak przez przegląd techniczny, jak i raport VIN dostępny w serwisie autobaza.pl. Oto używane vany dla rodziny z rynku wtórnego, które są połączeniem trwałości i dużych możliwości przewozowych.

Citroen Grand C4 Picasso

Używane vany dla rodziny z rynku wtórnego w cenie około 40 tysięcy złotych to m.in. Citroeny Grand C4 Picasso. Model produkowany w latach 2010-2013 to dobry stosunek ceny do wieku i jakości. Kilkuletni egzemplarz oferuje spore wnętrze, na ogół na siedem osób.

W granicach przeznaczonego na zakup vana budżetu znaleźć można egzemplarz z końca produkcji, z udanym dieslem 2.0 HDi o mocy 150 lub 163 KM pod maską. Gorszym wyborem będzie Citroen ze słabszym silnikiem wysokoprężnym 1.6 HDi, któremu więcej do zarzucenia można mieć też pod kątem problemów technicznych.

Nabywca uwagę zwrócić musi również na wersje wyposażania. Najlepsza jest odmiana Executive z pneumatycznym tylnym zawieszeniem, ale niestety, także z drogimi w naprawie miechami oraz kompresorem. Nie jest to jednak powód do rezygnacji, ponieważ to model, który nie sprawia wielu problemów, a jeżeli wymaga wizyty u mechanika, to z reguły spowodowana jest ona usterką jakiegoś drobiazgu. Citroen Grand C4 Picasso to również wiele przydatnych schowków, którymi używane vany dla rodziny muszą się wyróżniać.

Ford S-Max

W latach 2006-2014 z taśm produkcyjnych zjeżdżał Ford S-Max. Za 40 000 zł można nabyć egzemplarz nawet 6-letni. To ważne, ponieważ w 2010 roku model ten przeszedł lifting. Samochód powstał na bazie płyty podłogowej Forda Mondeo i gwarantuje dobre właściwości jezdne. Zamienne są tu nawet części zawieszenia.

Niestety, te używane vany dla rodziny w większości liczą tylko pięć miejsc. Pod maską znaleźć można polecanego Diesla 2.0 TDCi o mocy 115-163 KM. O wiele ostrożniejszym należy być przy egzemplarzach z silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDCi, a zwłaszcza 1.8 TDCi. Plusem jest dobra trwałość S-Maxa, choć psuje się w nim wspomaganie kierownicy. Egzemplarze z początku produkcji, ale te są w znacznie niższej cenie, mogą też korodować.

Opel Zafira B

Dobre używane vany dla rodziny znaleźć można też pośród samochodów Opla, czego przykładem jest druga generacja Zafiry. Samochód produkowany w latach 2005-2014 to 7-osobowe wnętrze i dostępne w rozsądnej cenie części zamienne. Wszystko dlatego, że Opel Zafira B powstał na płycie podłogowej Astry trzeciej generacji. Problemu nie ma też z dostępem do zamienników.

Godnymi polecenia silnikami są benzyniaki, zwłaszcza motory o pojemności 1.8 l o mocy 120 lub 140 KM. Pośród diesli najlepszym będzie silnik wysokoprężny 1.9 CDTI od Fiata o mocy 120 KM. W popularnym dla tego modelu silniku 1.7 CDTI zdarza się, że leją wtryski, a osprzęt bywa tu dość drogi.

Renault Grand Scenic

Poza Citroenem Grand C4 Picasso w ofercie francuskich producentów warto spojrzeć na model od Renault – Grand Scenic (2013-2016). Zapewnia on komfortowe, 7-osobowe wnętrze i niezłe wyposażenie. Jest to również model całkiem trwały, którego największą bolączką jest zawodna elektryka. Pośród silników najlepsze będą motory benzynowe – 1.2 TCe o mocy 130 KM lub 2.0 (140 KM). Miłośnicy diesli postawić powinni na generujący 130 KM silnik 1.6 dCi.

Toyota Verso

Toyota Verso produkowana jest od 2009 roku. W kwocie 40 000 zł kupić można nawet model z 2011 roku, choć z dieslem pod maską. Przy polecanym silniku benzynowym 1.8 (147 KM) zakładany budżet wystarczy na egzemplarz z początku produkcji. Wówczas nabywca ma pewność, że zostaje właścicielem samochodu o dobrej trwałości, który zapewni mu bezproblemową eksploatację. Uwagę zwrócić należy jednak na ewentualne ogniska korozji, sprawdzając zwłaszcza ranty drzwi i śruby zawieszenia.

Jak kupić używanego vana?

W zakładanym budżecie 40 000 zł znaleźć można udane, 7-osobowe używane vany dla rodziny mające nie więcej niż 8 lat. Oczywiście, najlepiej stawiać na egzemplarz jak najmłodszy. To większa szansa na to, że będą to samochody zadbane oraz niewyeksploatowane. Rok produkcji to jednak nie wszystko. Liczy się też historia serwisowa. Zawsze sprawdzić należy przebieg pojazdu i jego wypadkową historię. Pomaga w tym Historia Pojazdu. Taki raport zawiera w sobie wiele kluczowych z punktu widzenia nabywcy informacji. Są nimi:

  • Dane techniczne
  • Przebieg pojazdu
  • Opcje wyposażenia
  • Usterki fabryczne
  • Sprawdzenie samochodu w bazach kradzieżowych
  • Historia uszkodzeń i sprawdzeń
  • Historia internetowa
  • Zdjęcia z archiwalnych aukcji
  • Dane producenta

Taki raport może być bezcenny. Oczywiście, używane vany dla rodziny muszą zostać obejrzane przez mechaników, być poddane przeglądowi technicznemu i odbyć jazdę próbną.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 10 Średnio: 2.5]
Sprawdź auto, które Cię interesuje. Nasza wyszukiwarka VIN da Ci pewność legalnego zakupu!
Sprawdź auto

Odpowiedz