Używane limuzyny do 100 tysięcy złotych

używane limuzyny do 100 tysięcy złotych

Nie da się ukryć, że za nową limuzynę zapłacić trzeba setki tysięcy złotych. Te z rynku wtórnego są znacznie tańsze. Które używane limuzyny do 100 tysięcy złotych warto nabyć?

Jakie używane limuzyny do 100 tysięcy złotych warto kupić?

Starsze generacje najlepszych limuzyn kosztują część kwoty, jaką trzeba zapłacić za nowy egzemplarz. Jednocześnie są to samochody oferujące wysoki luksus. Oczywiście kwota 100 000 złotych jest w dalszym ciągu wysoka, ale znacznie niższa od ceny nowych limuzyn, które kosztują przeszło pół miliona złotych. Które używane limuzyny do 100 tysięcy złotych nabyć, aby cieszyć się luksusowym i bezpiecznym samochodem?

Audi A8

Limuzyna od Audi to samochód, który jest produkowany od 1994 roku. Obecnie w salonach można znaleźć czwartą generację tego modelu, która na światowych rynkach zadebiutowała w 2017 roku. Model ten cieszy się wysokim zainteresowaniem ze strony kierowców. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma on wiele do zaoferowania. Co cieszy, na rynku wtórnym jest wiele egzemplarzy Audi A8.

Za 100 tysięcy złotych nabyć można około 10-letni egzemplarz z poprzedniej, a więc trzeciej generacji Audi A8. Taki samochód kierowcy ma do zaoferowania 4-strefową klimatyzację, podgrzewane i wentylowane siedzenia z funkcją masażu, funkcję asystenta pasa ruchu, czujniki martwego pola, tuner TV, pneumatyczne zawieszenie czy system nagłośnienia Bose. Co martwi, wiele samochodów tej generacji pod maską ma silnik Diesla, który jak to zwykle bywa, jest droższy w serwisowaniu.

BMW serii 7

Używane limuzyny do 100 tysięcy złotych to również BMW serii 7. Auto to produkowane jest od 1977 roku. Jak dotąd doczekało się sześciu generacji. Najnowsza zadebiutowała w 2015 roku, a koszt egzemplarza tej wersji to przeszło 400 tysięcy złotych.

100 000 złotych wystarczy do tego, aby nabyć model piątej generacji. Taki 10-letni egzemplarz wyposażony jest między innymi w kamerę cofania, odtwarzacz DVD, aktywny tempomat, funkcję asystenta martwego pola, podgrzewane i wentylowane fotele, elektryczne rolety, ale i 4-strefową klimatyzację.

Polskie ogłoszenia o sprzedaży tych aut wyprodukowanych po 2010 roku to w większości egzemplarze mające 3-litrowy silnik Diesla. Osoby, które chcą nabyć ten egzemplarz, powinny szukać nieco starszych samochodów.

Jaguar XJ

Model XJ od Jaguara to jeszcze inna limuzyna. Samochód ten ma nie tylko długie nadwozie, ale również całkiem spory rynkowy staż, bo model ten produkowany jest od 1968 roku. Nowy egzemplarz to koszt przeszło pół miliona złotych. Obecny model zadebiutował w 2009 roku, a więc taką limuzynę znaleźć można w znacznie niższej cenie na rynku wtórnym.

100 tys. złotych to koszt wystarczający na zakup egzemplarza wyprodukowanego po 2010 roku. Osoby, które chciałyby stać się właścicielem takiego egzemplarza, do wyboru mają przede wszystkim silniki 3.0 V6. Tak motory benzynowe, jak i diesle. Poza tym do wyboru są 5-litrowe silniki V8.

Brytyjska limuzyna jest też bogato wyposażona. Ma 4-strefową klimatyzację, odtwarzacz DVD, podgrzewane siedzenia, funkcję asystenta parkowania, kamerę cofania oraz funkcję asystentów pasa ruchu, martwego pola i aktywny tempomat.

Lexus LS

Od trzydziestu lat produkowana jest limuzyna Lexusa, która była pierwszym modelem japońskiej marki. Obecnie na rynku dostępne są modele piątej generacji. Jednak za nowe i najlepiej wyposażone wersje zapłacić trzeba nawet 800 000 złotych. 100 tysięcy złotych wystarczy jednak na nabycie którejś z poprzednich wersji.

Na przykład egzemplarza czwartej generacji, która produkowana jest od 2006 roku. Z pewnością nie będzie to zły wybór, ponieważ model Lexus LS 460 dostał nagrodę World Car of the Year 2017. Kierowcy planujący zakup tego modelu mają do wyboru przede wszystkim dwie wersje silnikowe. Jedną z nich jest motor V8 o pojemności 4,6 l, drugim natomiast hybrydowa odmiana 600h z silnikiem V8 5.0 pod maską.

Co natomiast do zaoferowania mają takie używane limuzyny do 100 tysięcy złotych? Najbogatsze wersje kierowcom oferują m.in. automatyczną i 4-strefową klimatyzację, podgrzewane oraz wentylowane fotele z funkcją masażu, aktywny tempomat, funkcje asystenta pasa ruchu i martwego pola, odtwarzacz DVD i system audio klasy premium od Mark Levinson. Egzemplarze te mają również system bezkluczykowy, choć to akurat nie tylko atut. Zmusza również do większej ostrożności, gdyż modele z tym systemem są obecnie bardzo popularne wśród szajek kradnących samochody. Jako że są to używane limuzyny do 100 tysięcy złotych, a nawet przekraczające te kwoty, są atrakcyjnym kąskiem dla przestępców. Tu pomoc dla kierowców oferują polscy naukowcy, którzy wynaleźli specjalny klips zakładany na baterię pilota, o którym więcej w artykule pt. Polacy znaleźli sposób na kradzież samochodów na walizkę“.

Co kluczowe, Lexus LS dobrze znosi próbę czasu. Niestety, jest to model ceniony przez kolekcjonerów. Dlatego do 100 tysięcy złotych zbliżają się limuzyny mające przeszło 20 lat.

Mercedes klasy S

Historia tego Mercedesa to rok 1972. Obecnie na rynku dostępna jest już szósta generacja Mercedesa klasy S. Nowy egzemplarz kosztuje ponad 500 tysięcy złotych. Jednak na rynku nie brakuje limuzyn używanych, które kosztują o wiele taniej.

Używane limuzyny do 100 tysięcy złotych to egzemplarze piątej generacji, która swój debiut miała w 2005 roku. W tej cenie znaleźć można egzemplarze z silnikami V6 i V8. Jest tam mnóstwo egzemplarzy z silnikami wysokoprężnymi pod maską. Są one również dobrze wyposażone, oferując kierowcy wysoki komfort. Najlepsze egzemplarze mają funkcję asystenta pasa ruchu, tuner TV, podgrzewaną przednią szybę, czterostrefową klimatyzację, a nawet podgrzewane i wentylowane fotele z funkcją masażu.

Jak sprawdzić używane limuzyny?

Wszystkie samochody z rynku wtórnego, a w tym również używane limuzyny do 100 tysięcy złotych, przed finalizacją zakupu należy jeszcze sprawdzić. Najprościej przez oględziny auta z mechanikiem, jazdę próbną czy przegląd techniczny. Pomaga również Historia Pojazdu, a więc szeroki raport zawierający w sobie mnóstwo kluczowych informacji o samochodzie. Są to:

  • Dane techniczne samochodu
  • Rejestr znanych odczytów przebiegu pojazdu
  • Rejestr znanych incydentów pojazdu
  • Historia sprawdzeń w serwisie Autobaza.pl
  • Sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych
  • Ostrzeżenia producenta o wadliwych seriach samochodu
  • Adres miejsca montażu auta
  • Dane z aukcji internetowych i portali motoryzacyjnych
  • Dane dotyczące wyposażenia samochodu zakodowane w numerze VIN
  • Galeria zdjęć pojazdu

Widać w związku z tym wyraźnie, że sprawdzenie VIN daje ogromne możliwości na płaszczyźnie weryfikacji auta. Pozwala dotrzeć do wielu informacji, które często przez sprzedawców i handlarzy są ukrywane.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Dowiedz się, czym jest numer VIN. Nie daj się oszukać przy zakupie nowego samochodu!
Numer VIN

Odpowiedz