Samochody tanie w eksploatacji

Samochody tanie w eksploatacji

Szukając sobie auta na rynku wtórnym, wielu kieruje się opiniami innych, najwyżej ceniąc samochody o dobrych opiniach wśród innych kierowców. Dla dużej grupy zmotoryzowanych auto musi być tanie, niezawodne, a przy tym ekonomiczne. Jednocześnie dobrze, jeżeli dodatkowo jest w miarę dynamiczne. Na jaki w związku z tym model postawić? Oto wybrane przez nas samochody tanie w eksploatacji.

Niskie spalanie i tanie części zmienne

Na wstępie zaznaczmy, że nie ma auta idealnego, bo różne są potrzeby i wymagania kierowców. W tym wpisie wskażemy samochody tanie w eksploatacji. Oczywiście to tylko niewielka część modeli uznawanych za tanie w utrzymaniu, a przy tym cieszące się dużą popularnością wśród kierowców. Z pewnością przy wyborze nie należy kierować się stereotypami, tym bardziej ocenami znajomych i członków rodziny, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie są to specjaliści od motoryzacji, ale często zwykli niedzielni kierowcy.

W naszym zestawieniu zwróciliśmy uwagę na spalanie. Ponadto to samochody tanie w naprawach, w których przypadku rynek części zamiennych jest szeroki, nie brakuje do nich części używanych i zamienników, a ponadto to auta dobrze znane mechanikom. To wszystko przekłada się na niższe koszty usunięcia usterek.

Samochody tanie w eksploatacji

  • Fiat Punto II – model prosty w budowie i optymalny dla osób, które szukają auta taniego w eksploatacji. Druga generacja Fiata Punto to między innymi dość dynamiczna sylwetka, szeroka paleta silników i całkiem niezły komfort podróżowania. Dla szczególnie oszczędnych polecamy silnik 1.2 o mocy 60 KM, który spala około 6 l na 100 km.
  • Ford Focus I – dobra konstrukcja i niezawodność — tak można scharakteryzować Focusa. Jednocześnie to samochód ciekawy stylistycznie, dający też możliwość wyboru jednostki napędowej dopasowanej do potrzeb i możliwości. Auto jest tanie w zakupie, a przy silniku 1.4 16V o mocy 75 KM spala ok. 7 l/100 km.
  • Honda Accord VI – japoński model słynie ze swojej niezawodności. Wprawdzie nie jest to nowoczesna stylistyka, ale w zamian kierowca otrzymuje auto trwałe, zapewniające wysoki komfort podróży i z dobrymi silnikami. Na przykład z motorem 1.6 o mocy 115 KM pod maską, który spala ok. 9 l/100 km.
  • Toyota Yaris I – mimo iż to auto dość wiekowe, co najmniej kilkunastoletnie, to wciąż dość popularne. Nie bez powodu, ponieważ model szerzej opisany w artykule pt. “Używana Toyota Yaris I – wady i zalety miejskiego kompaktu“, to między innymi wysoka niezawodność, dobra konstrukcja i całkiem wygodne wnętrze. Szukając oszczędnego egzemplarza, wybór paść może na przykład na benzyniaka o mocy 68 KM, który spala w granicach 6 litrów.

Sprawdzenie samochodu kluczem do sukcesu

Fakt, że auta tanie w eksploatacji są bardzo szeroko dostępne na rynku wtórnym, jest niepodważalny. Dlatego każdy powinien znaleźć model w sam raz dla siebie. Podstawą jest jednak dobry stan techniczny auta. Dla taniej eksploatacji kluczem jest to, co znajduje się pod maską.

Dlatego samochód należy sprawdzić przez przegląd w warsztacie, jak i podczas jazdy próbnej. Jeszcze wcześniej, najlepiej już na etapie weryfikacji ogłoszenia, warto przejrzeć raport VIN pojazdu. W ten sposób można zweryfikować rzeczywisty przebieg samochodu, rekordy w bazach kradzieżowych czy informacje o szkodach i kolizjach. Nie jest to trudne, ponieważ do wszystkiego niezbędny jest tylko numer VIN samochodu, coraz częściej dostępny w ogłoszeniach sprzedawanych aut.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]
Dowiedz się, czym jest numer VIN. Nie daj się oszukać przy zakupie nowego samochodu!
Numer VIN

1 komentarz

  1. Najlepszym sposobem radzenia sobie z takimi starymi samochodami jest dostarczenie ich do profesjonalnych usług, takich jak Drlemon. Na pewno znajdą wszystkie ukryte wady. Oczywiście, jeśli chcesz poznać historię wypadków lub prawdziwy przebieg, sprawdzenie Vin powinno wystarczyć.

Odpowiedz