Samochody kradzione w Niemczech – TOP 10

samochody kradzione w Niemczech

Mimo iż liczba kradzieży samochodów spada, to trzeba mieć na uwadze, że często właściciela zmieniają nowe i drogie auta. Nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. Niemieckie stowarzyszenie towarzystw ubezpieczeniowych GdV opublikowało właśnie raport, w którym na tapetę bierze samochody kradzione w Niemczech.

Liczba kradzieży samochodów w Niemczech spada

Warto zacząć od tego, że samochody kradzione w Niemczech są coraz rzadziej. W 2018 roku liczba kradzieży była najmniejsza od czasów połączenia RFN i NRD. Co kluczowe, w pierwszej dziesiątce przeważają SUV-y, choć są tam również samochody sportowe.

W raporcie można znaleźć informacje, że w zeszłym roku za zachodnią granicą samochody kradzione w Niemczech sięgnęły liczby 15 tys. aut, co jest wynikiem o 14 proc. mniejszym niż w 2017 roku. W tym czasie w Polsce, jeżeli wierzyć policyjnym statystykom skradziono 9123 samochody.

O tym, że samochody kradzione w Niemczech są dziś na znacznie niższą skalę niż dawniej, sugerują właśnie liczby. W 2018 roku łączna suma kradzieży sięgnęła ok. 298 mln euro. Ważniejsza jest sama ich liczba, ponieważ jeszcze w połowie lat 90. sięgała ona 100 tys. rocznie.

Poza tym najwięcej samochodów kradnie się w Berlinie, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie najczęściej samochody zmieniają właścicieli wskutek kradzieży właśnie w Warszawie, a o czym mówi artykuł pt. Najczęściej kradzione samochody w Polsce“. W 2018 roku w Berlinie zniknęło 2877 aut, dalej są Lipsk i Hamburg.

Samochody kradzione w Niemczech – TOP 10

 • Miejsce 10.  — Audi RS6 Avant (7,1 skradzionych pojazdów na 1000 ubezpieczonych samochodów)
 • 9.  — Toyota Prius+ Hybrid 1.8 (7,7 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 8. —  Range Rover TDV6/SDV6 (8,7 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 7.  — Audi Q7 3.0 TDI (9,5 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 6.  —  BMW X6 xDrive 40d (11,1 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 5.  —  Mercedes-Benz ML 63 AMG (11,8 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 4. — BMW X5 M50d (12,1 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 3.  —  Toyota RAV4 Hybrid 2.5 (13,5 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 2.  —  BMW X6 M (14,6 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)
 • 1.  —  Mazda CX-5 2.2 D AWD (15,4 skradzionych pojazdów na 1000 samochodów)

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Niezależnie od tego, czy są to samochody kradzione w Niemczech, czy też w Polsce, ważne, aby właściwie zabezpieczyć swoje auta. Tyczy się to zwłaszcza samochodów nowoczesnych, które mają systemem keyless. Ważne, aby dobrze zabezpieczyć wówczas kluczyk samochodu i nadawany przez niego sygnał. Szczególnie w domu należy unikać trzymania kluczyków przy oknie czy drzwiach. Dlatego najlepiej jest je zabezpieczyć, wkładając na przykład do metalowego garnka czy innego pojemnika. O tych i innych metodach mówi artykuł pt. Najlepsze zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą“.

Jak nie kupić kradzionego samochodu?

Problemy mają również ci kierowcy, którzy kupią skradzione auto, również samochody kradzione w Niemczech. Wówczas może on zostać oskarżony o paserstwo, które z uwagi na czyn jest kwalifikowane jako umyślne lub nieumyślne:

 • paserstwo umyślne (art. 291 k.k.) zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat
 • paserstwo nieumyślne (art. 292 k.k.) zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat

Przed finalizacją zakupu samochodu na rynku wtórnym należy więc go zweryfikować w bazach pojazdów kradzionych. Pomaga w tym raport VIN. W serwisie Autobaza.pl auto jest sprawdzane w wielu narodowych bazach pojazdów poszukiwanych, m.in.: IAATI, VIN-Info, niemieckiej, włoskiej, słoweńskiej, litewskiej, czeskiej, holenderskiej, rumuńskiej, słowackiej, kanadyjskiej, norweskiej, szwedzkiej, CrimiMail czy Kaynine.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]
Nie daj się oszukać! Sprawdź VIN samochodu, który chcesz kupić!
Sprawdź VIN

2 komentarze

 1. Potwierdzam co kolega pisze, dwum moim kumplom ukradli Toyota i Honda, roczne ok 100 tys warte. Ale moglibyscie obpublikwoac ranking polskich najczesciej kradzonych

Odpowiedz