Prezent dla kierowcy na święta

prezent dla kierowcy

Święta tuż, tuż. W amoku świątecznych przygotowań wiele osób zakup prezentów najbliższym zostawia na ostatnią chwilę i nie inaczej jest w tym roku. Co kupić, jeżeli ma to być prezent dla kierowcy, który mógłby całymi dniami nie wysiadać ze swojego auta? Na szczęście, mimo iż czas nagli, propozycji jest całkiem sporo. Przy zamówieniu ich dziś, a nawet w weekend, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dotrą przed kolacją wigilijną. Poza tym zawsze szukać można ich w sklepach stacjonarnych.

Wideorejestrator

Dobrze, jeżeli prezent dla kierowcy jest praktyczny. Takim na pewno będzie wideorejestrator, choć to upominek mało romantyczny. Niejednokrotnie nagranie z kamerki samochodowej pomogło w ustaleniu sprawcy wypadku, uwieczniło naruszenie przepisów czy czystą głupotę innych kierowców. Kamera do samochodu nie musi być droga, a przy kolizji nagranie może stać się kluczowym dowodem w dochodzeniu swoich racji przez kierowcę. Ważne natomiast, aby z kamer w samochodach korzystać w sposób zrównoważony i zgodny z prawem. O tym w szczegółach mówi artykuł pt. Kamery samochodowe a prawo“.

Zestaw Bluetooth

Korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu jest niebezpieczne i surowo karane. Kierowca, który odważy się rozmawiać przez telefon, prowadząc przy tym samochód, naraża się na mandat w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Co gorsza, stanowi niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu.

Z telefonu korzystać można natomiast przed moduł Bluetooth. Niestety, jak ukazuje wyposażenie samochodu zakodowane w numerze VIN, starsze auta go nie posiadają. Rozwiązaniem problemu jest bezprzewodowa słuchawka, ewentualnie zestaw przypinany do podsufitki. Ten prezent pod choinkę kupić można już za kilkadziesiąt złotych. W zamian kierowca będzie mógł prowadzić auto i komunikować się ze światem w sposób bezpieczny, nie odrywając przy tym rąk od kierownicy.

Multitool

Multitool to wielofunkcyjne narzędzie, które pomoże w wielu niezaplanowanych sytuacjach (np. spalony bezpiecznik, spalona żarówka, poluzowana klema w akumulatorze itp.). To kosztujące od kilkudziesięciu do kilkuset złotych kombinerki, które dodatkowo posiadają piłę, śrubokręty, obcinaczkę, pilnik, otwieracz do konserw itp. Im więcej funkcji ma Multitool, tym jest on droższy. Wprawdzie nie jest to prezent z przeznaczeniem wyłącznie dla kierowcy, ale również zmotoryzowani nie będą narzekać. Zwłaszcza że posłuży im także w wielu innych sytuacjach.

Gadżety i akcesoria samochodowe

Dla fana motoryzacji prezentu na święta można poszukać w dziale elektroniki. Najczęściej to jakiś pendrive w kształcie samochodu, myszka itp. Oczywiście same gadżety wykraczać mogą poza elektronikę. Nie zawsze są to też gadżety ukierunkowane na kierowców, ale szerzej rozumiane upominki, np. kubki termiczne, które niewątpliwie przydadzą się niekiedy podczas podróży. Innym praktycznym gadżetem, a w zasadzie akcesorium jest młotek do szyb. To gwarancja szybkiego zbicia szyby w wyjątkowych sytuacjach, nawet wówczas, kiedy kierowca ma ograniczone ruchy. Najlepsze są młotki wyposażone w nożyki do cięcia pasów bezpieczeństwa. Plusem jest też niska cena takiego akcesorium. Młotki do szyb, podobnie jak kubki termiczne kupić można za kilkanaście złotych.

Książka jako świąteczny prezent dla kierowcy

Książka jako prezent dla kierowcy pod choinkę również jest niezłym pomysłem. Zwłaszcza że okołomotoryzacyjnych tytułów nie brakuje. Może to być biografia znanego kierowcy Formuły 1, ale także książka w formie poradnika czy literatura dokumentalna, oczywiście z motoryzacją w roli głównej.

Odzież i dodatki

Szerokie pole do wyboru jest również na płaszczyźnie odzieży i dodatków motoryzacyjnych. Najczęściej to wszelkiego rodzaju bluzy, koszulki, ale też galanteria skórzana (portfele, paski), zegarki, okulary, parasole czy spinki do mankietów dedykowane konkretnej marce. Ceny elementów garderoby i dodatków są różne w zależności od marki i samego produktu. Te najtańsze można nabyć już za kilkadziesiąt złotych.

Gry i gamingowe akcesoria motoryzacyjne

To coś w sam raz dla młodszych kierowców, którzy nadal nie wyobrażają sobie kilku godzin w tygodniu bez spędzenia przed komputerem czy konsolą. Gier z motoryzacją w roli głównej jest mnóstwo, a wybierać można pośród tematyki nielegalnych wyścigów, WRC czy F1. Jeżeli nie gra, być może warto pomyśleć nad akcesorium, które pozwoli graczowi poczuć się jak w prawdziwym samochodzie. Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście kierownica.

Voucher jako prezent dla kierowcy

Nikt nie mówi, że prezent dla fana motoryzacji musi być namacalny. Równie dobrze można postawić na coś zupełnie innego. Przykładem jest voucher. To dobry wybór dla tych, którzy obudzili się zbyt późno, aby sprezentować coś fanowi motoryzacji, ale i osób bez pomysłu na świąteczny prezent dla kierowcy.

Same vouchery mogą być bardzo różne. Popularnym prezentem w tej formie jest kupon na jazdę sportowym autem po torze wyścigowym. Jednak równie dobrze można podarować komuś voucher do szkoły bezpiecznej jazdy, gdzie będzie on szlifował swoje umiejętności jako kierowcy, zwłaszcza w trudnych warunkach i niespodziewanych sytuacjach na drodze.

Widać więc, że nawet wówczas, kiedy święta tuż za rogiem, wszyscy ci, którzy nie kupili jeszcze prezentu dla kierowcy, nie stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie, wybór prezentów pod choinkę dla miłośnika motoryzacji nadal jest całkiem spory.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]
Interesuje Cię historia pojazdu, który masz zamiar kupić? Z nami to możliwe!
Historia pojazdu

Odpowiedz