Niemiecki Federalny Urząd Motoryzacji skontrolował Audi

Niemiecki Federalny Urząd Motoryzacji skontrolował Audi

W związku z aferą Dieselgate Niemiecki Federalny Urząd Motoryzacji skontrolował Audi w siedzibie firmy w Ingolstadt. Dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że Audi to jedna z firm należących do koncernu Volkswagena, który ma sobie wiele do zarzucenia w związku z nieprawidłowymi pomiarami emisji spalin.

Pomiary niezgodne z rzeczywistością

Działania KBA powinny wykazać, że nieprawidłowości w zakresie testowania emisji spalin stosowano także w Audi. W samochodach tej marki w dalszym ciągu odkrywa się bowiem urządzenia udaremniające dokładny ich pomiar. O skali problemu najlepiej świadczy fakt, że nieco ponad tydzień temu aresztowany został prezes Audi, Rupert Stadler.

Sama firma chce, aby wszystko wyjaśniło się jak najszybciej. Zresztą od września w Audi obowiązywać zaczną nowe testy określane jako WLTP. W lipcu natomiast zostaną zaprezentowane ostateczne wyniki testów, którym poddano silniki wysokoprężne V6. Wobec nich również były spore zastrzeżenia. Niemiecki Federalny Urząd Motoryzacji skontrolował Audi i liczy na przekazanie wyników z tych badań.

Problemy z oprogramowaniem w dieslach

Nieprawidłowości wydają się być całkiem spore. W zeszłym miesiącu firma poinformowała bowiem o problemach z oprogramowaniem zarządzającym silnikami Diesla zamontowanymi w modelach A6 oraz A7, które miały spełniać normę Euro 6. Dotyczyło to nawet 60 tys. samochodów, przez co Audi postanowiło wstrzymać ich dostawę do salonów. Poza tym testy przeprowadzone w zeszłym roku wykazały nadmierne emisje spalin w modelach A7 i A8, które wyposażono w silniki wysokoprężne spełniające normę Euro 5.

Sam fakt, że Niemiecki Federalny Urząd Motoryzacji skontrolował Audi, nie dziwi z jeszcze jednego powodu. Podmiot ten odpowiada za wystawianie certyfikatów dla pojazdów z silnikami Diesla. Coraz częstsze głosy krytyki odnoszą się do tego, że urząd ten wydaje pozwolenia dla samochodów, które przekraczają obowiązujące normy emisji, dając takim koncernom zielone światło do oszukiwania klientów i zatruwania środowiska.

Nie jest więc wykluczone, że Audi zostanie ukarane. Nie powinny być to jednak sankcje tak duże, jakie nałożone zostały na spółkę-matkę, o czym więcej pisaliśmy w artykule pt. Rekordowa kara dla Volkswagena“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]
Dowiedz się, czym jest numer VIN. Nie daj się oszukać przy zakupie nowego samochodu!
Numer VIN

Odpowiedz