Narzędzia do samochodu – TOP 5

Korzystając z samochodu, niejednokrotnie zapominamy, że może on ulec awarii. Często zdarz się, że są to niewielkie usterki, które nie wymagają specjalistycznej i kosztownej pomocy. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, warto zaopatrzyć nasze auto w niezbędne narzędzia, dzięki którym będziemy w stanie sami poradzić sobie z niegroźnymi uszkodzeniami. Jakie akcesoria powinniśmy zatem wozić w bagażniku naszego pojazdu?

Nowoczesna technologia sprawia, że samochody stają się coraz bardziej niezawodne. Niekiedy wystarczy coroczny przegląd w serwisie, aby auto pracowało bezawaryjnie. Zdarza się jednak, że drobna usterka uniemożliwi nam jazdę – wtedy dobrze jest mieć w zasięgu ręki kilka najważniejszych rodzajów narzędzi. Co warto kupić?

a

Klucz do kół

Zazwyczaj klucz do kół znajduje się w standardowym wyposażeniu samochodu. Jednak najczęściej jest on kiepskiej jakości – może okazać się, że odkręcenie śrub z jego wykorzystaniem będzie niewykonalne. Dlatego należy nabyć dodatkowy, solidny model, który sprawdzi się w kryzysowej sytuacji. Do wyboru mamy klucze ręczne (np. teleskopowe, krzyżakowe) albo elektryczne (akumulatorowe lub zasilane z gniazdka zapalniczki).

a

Zestaw kluczy (płaskie, oczkowe, nasadowe)

Do odkręcania różnego typu śrub posłuży nam zestaw kluczy, od płaskich po nasadowe. Aby spełniać swoje zadanie, powinny być wysokiej jakości. W większości przypadków wystarczą nam klucze płaskie, jednak jeśli śruba zlokalizowana jest w trudno dostępnym miejscu, przydadzą się klucze nasadowe lub oczkowe.

a

Zestaw śrubokrętów (płaskie i krzyżakowe)

Przy zakupie śrubokrętów należy zwrócić uwagę także na ich jakość – powinny być solidnie wykonane, posiadać twardy uchwyt i wygodnie leżeć w ręce. Niejednokrotnie będziemy zmuszeni coś nimi podważać lub np. uderzać w nie młotkiem, dlatego tak istotna jest trwałość tych narzędzi. W samochodzie warto mieć śrubokręty płaskie i krzyżakowe w dwóch różnych rozmiarach.

a

Szczypce i kombinerki

Szczypce i kombinerki to także podstawowe akcesoria, które powinny znaleźć się w naszym aucie. To niezbędne narzędzia, kiedy trzeba coś chwycić, przytrzymać lub przeciąć. Szczypce do opasek przydadzą się podczas zdejmowania opasek samozaciskowych, np. z przewodów układu chłodzenia.

a

Lampa lub latarka

Czasami do awarii auta dochodzi w nocy lub o zmierzchu – wówczas niezwykle użyteczna okaże się latarka lub lampa zasilana z gniazdka zapalniczki. Dodatkowe oświetlenie pozwoli nam bez przeszkód rozpocząć lub kontynuować naprawę auta i zapewni komfort pracy.

a

Każde auto jest inne i dobrze orientować się, jakiego typu usterek możemy się w nim spodziewać. Wówczas można dostosować zestaw narzędzi do potrzeb naszego pojazdu. Nie warto nadmiernie obciążać bagażnika auta niepotrzebnymi gadżetami – najlepiej sprawdzi się zbiór podstawowych akcesoriów.

Optymalnie zaopatrzony samochód umożliwi nam szybkie i skuteczne rozprawienie się z drobnymi usterkami bez konieczności angażowania fachowej pomocy drogowej.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz