Najpopularniejszy kolor samochodów wśród Polaków

kolor samochodów

Który kolor samochodów jest wśród Polaków najpopularniejszy? Okazuje się, że Polacy najchętniej wybierają auta w kolorze białym. Białe samochody wybiera przeszło co czwarty kierowca.

Czy biały to najpopularniejszy kolor samochodów w Polsce?

Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez Carsmile najpopularniejszy kolor samochodów wśród Polaków to biały lakier. W lipcu na auta w tym kolorze zdecydowało się 27 proc. kierowców. Oznacza to, że przeszło co czwarty kierowca stawia na białe samochody. Co ciekawe, ten kolor samochodów nie jest jednak dostępny w palecie kolorystycznej każdego producenta.

Na drugim miejscu znalazł się kolor czarny (18 proc.), a dalej szary i niebieski (po 13 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się czerwony (10 proc.), srebrny (7 proc.) i pomarańczowy (5 proc.). Z kolei 7 proc. kierowców decyduje się na inny kolor. Wprawdzie dotyczy to nowych aut nabytych w lipcu, ale bezpośrednio przekłada się na rynek wtórny, bo przecież kiedyś duża część tych aut będzie zmieniała właściciela.

Biały i czarny – najpopularniejsze kolory samochodów wśród mężczyzn

Biały kolor samochodów jest najpopularniejszy niezależnie od płci. Jeśli chodzi o samych mężczyzn, to poza białym często decydują się oni również na czarne auto. Łącznie to aż 59% respondentów. Nieco większa różnorodność jest wśród kobiet.

Poza tym trzeba pamiętać, że na białe auta często decydują się przedsiębiorcy. Przyjęło się, że samochodami w tym kolorze z reguły jeżdżą przedstawiciele handlowi. To normalne z uwagi na to, że najlepiej nadają się one do brandingu, bo większość logotypów na białym tle prezentuje się bardzo dobrze. W tym przypadku warto zauważyć, że często za biały kolor trzeba dopłacić. Niekiedy nawet przeszło 1500 zł.

O tym, czy warto kupować samochody eksploatowane przez firmy, mówi między innymi artykuł pt. Czy warto kupować samochody poleasingowe?“. Warto się jednak w ogóle zastanowić, czy biały samochód jest praktyczny do poruszania się nim na co dzień. W tym przypadku opinie są podzielone, a wśród zmotoryzowanych nie brakuje miłośników, jak i przeciwników samochodów w białym kolorze.

Faktem jest natomiast, że ważniejszy jest sam stan samochodów. Tutaj, zwłaszcza wówczas, kiedy jest to samochód używany najważniejsze, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Ważny jest przegląd techniczny, ale także oględziny przez mechanika i jazda próbna. Wiele o przeszłości auta mówi natomiast Historia Pojazdu. Pozwala ona zajrzeć w przeszłość samochodu, a w tym ewentualną historię wypadkową, fakt przekręcenia licznika, legalność itp.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Sprawdź auto, które Cię interesuje. Nasza wyszukiwarka VIN da Ci pewność legalnego zakupu!
Sprawdź auto

Odpowiedz