Najpopularniejsze używane Volkswageny

najpopularniejsze używane Volkswageny

Nie ulega wątpliwości, że niemieckie samochody są cenione przez polskich kierowców. Poza Audi czy BMW ogromną popularnością cieszą się auta marki Volkswagen. Najpopularniejsze używane Volkswageny to modele Passat, Golf, Touran, Bora, Caddy i Lupo. Co każdy kierowca szukający sobie auta na rynku wtórnym, powinien o nich wiedzieć?

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Passat

Przyjęło się, że niemieckie samochody są mało awaryjne, solidne i bezpieczne. To wszystko wpłynęło na ich pozytywną ocenę przez kierowców. Renoma automatycznie przekłada się na ogromne zainteresowanie modelami, pośród których wiodące są właśnie Volkswageny.

Jednym z nich jest Passat. Model ten produkowany jest nieprzerwanie od roku 1973, szybko zyskując na popularności dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Samochód postrzegany był jako auto rodzinne. W 2015 roku Passat oznaczany też symbolami B + cyfra wygrał nawet plebiscyt na Europejski Samochód Roku. Oczywiście Passaty mają wiele zalet. Największe z nich to przestronność, ergonomia czy doskonała widoczność podczas prowadzenia pojazdu.

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Golf

Rok później z taśm produkcyjnych zjeżdżać zaczął Volkswagen Golf, który zastąpić miał popularnego Garbusa. Zamiana udała się w 100 proc., gdyż Golf to nie tylko jeden z najpopularniejszych Volkswagenów, ale również drugie najlepiej sprzedające się auto świata. Kierowcy cenią sobie ten model za wysoki komfort prowadzenia, ergonomię, dobry układ jezdny, jak i elegancki oraz nowoczesny design.

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Touran

Volkswagen Touran jest minivanem produkowanym od 2003 roku, który występuje też pod nazwą Golf Touran. Wszystko dlatego, że przynajmniej pod niektórymi względami technicznymi przypomina Golfa. Do największych zalet tego modelu należą przestronne wnętrze, mocny silnik czy bogate wyposażenie. Znaleźć można w nim ABS, ESP, poduszki powietrzne, tempomat, elektryczne sterowanie lusterek, zaawansowany system audio czy elektromechaniczny hamulec postojowy. Niewątpliwie jego zaletą jest też pojemny bagażnik o pojemności blisko 2000 l.

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Caddy

Caddy jest samochodem osobowo-dostawczym, który zaczął być produkowany w roku 1979. Wprawdzie pierwszy model Caddy pod nazwą Volkswagen Rabbit Pickup został wyprodukowany na rynek amerykański, to po kilku latach pojazd trafił do Europy, a nawet Afryki. Model ten charakteryzuje się dobrym układem jezdnym, przestronnością, nienagannym prowadzeniem czy znakomitą widocznością. Poza tym wielu kierowców zwraca uwagę na niewielkie spalanie na dłuższych trasach.

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Lupo

Wśród polskich kierowców, którzy szukają sobie auta używanego, dobrze wygląda również Volkswagen Lupo, uchodzący za miejski samochód osobowy. Lupo jest 3-drzwiowym hatchbackiem produkowanym w latach 1998 – 2005. Pojazd ma niewielkie wymiary i zapewnia dobrą widoczność. Dzięki temu idealnie nadaje się do jazdy miejskiej. Co ciekawe, model ten nigdy nie zawitał na polski rynek, choć dziś aut tych na polskich drogach nie brakuje. Są one bowiem importowane z Niemiec. Więcej o tym, jak sprowadzić auto z zagranicy, pisaliśmy w artykule pt. Jak kupić używane auto z zagranicy?“.

Najpopularniejsze używane Volkswageny — Bora

Volkswagen Bora znany jest też pod nazwą Jetta. Bora jest bowiem określeniem modelu czwartej generacji, który w Europie pojawił się w roku 1998. Ten pojazd segmentu C występował jako kombi i sedan. Model ten ceni się za bogate wyposażenie, wysoką jakość użytych materiałów czy wysoki komfort jazdy.

Jak zweryfikować używanego Volkswagena?

Niezależnie od tego czy używanego Volkswagena szuka się w Polsce, czy też sprowadza go z zagranicy, wcześniej taki pojazd musi zostać dokładnie zweryfikowany, w czym pomoże raport VIN. Jest to dokument zawierający wszystkie kluczowe na temat danego auta informacje. Historia Pojazdu zawiera w sobie nie tylko markę, model czy rok produkcji, ale również informacje o wezwaniach serwisowych, kolizjach, wypadkach, jak również raport z baz kradzieżowych oraz zdjęcia z archiwalnych aukcji. Dzięki tak wielu informacjom łatwo zweryfikować słowa sprzedawcy, sprawdzając przebieg, czy odkrywając dobrze zakamuflowane usterki.

Oczywiście po przejrzeniu chronologicznej historii, przydadzą się również dokładne oględziny pojazdu z doświadczonym mechanikiem, o których piszemy w artykule Oględziny samochodu przed zakupem“. Kolejnym krokiem jest przegląd samochodu w niezależnym warsztacie lub Autoryzowanej Stacji Obsługi, aż w końcu jazda próbna, która pozwala wykryć różne mankamenty.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 9 Średnio: 5]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz