Najczęściej wyszukiwane marki samochodowe w Internecie

najczęściej wyszukiwane marki samochodowe w Internecie

Japońskie samochody są cenione przez wielu kierowców. Nic dziwnego, że budzą one również duże zainteresowanie. Jednak nie tylko w świecie rzeczywistym, ale i tym wirtualnym. Badanie przeprowadzone przez brytyjską firmę ubezpieczeniową Veygo, które ukazuje najczęściej wyszukiwane marki samochodowe w Internecie, pokazuje też, że Toyota to również najpopularniejsza marka samochodowa w sieci.

Toyota najpopularniejszą marką świata

Według Veygo, użytkownicy sieci miesięcznie informacji na temat japońskiego producenta i jego pojazdów wyszukują średnio 7,8 mln razy. O popularności producentów aut z Kraju Kwitnącej Wiśni świadczy też drugie miejsce Hondy. Ten koncern osiągnął poziom 7 milionów zapytań. Skoro tak, wielu z pewnością zainteresuje temat sprowadzenia auta bezpośrednio z Japonii. Więcej o tym procederze piszemy w artykule pt. Import samochodów z Japonii“. Dla uzupełnienia dodajmy od razu, że trzecie miejsce zajął Ford z wynikiem 6,4 mln wyszukiwań.

Warto jednocześnie podkreślić, że Toyota była najpopularniejszym samochodem nie tylko w ogólnej liczbie wyszukiwań, ale również w aż 57 ze 171 przeanalizowanych krajów. Japończycy okazali się najlepsi między innymi w Australii, Finlandii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy w Polsce. Inne najczęściej wyszukiwane marki samochodowe w Internecie to BMW (najchętniej wyszukiwana marka w 25 państwach) oraz Mercedes-Benz (w 23 państwach).

Jako ciekawostkę dodajmy, że w wielu krajach, które dla Polaka wydają się ubogie, zwyciężyły samochody luksusowe. Przykładem są Wenezuela, Nepal czy Bangladesz. Otóż w tych trzech krajach najchętniej wyszukiwanym producentem było Lamborghini. Badanie pokazuje również, że tylko w nielicznych państwach w pierwszej kolejności użytkownicy szukają informacji o rodzimych producentach. Miało to miejsce jedynie w pięciu krajach.

Samo badanie przeprowadzono natomiast w 171 krajach. Pod uwagę wzięto 42 najpopularniejsze samochodowe marki, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy były wyszukiwane w Google. O tym, jak duże jest zainteresowanie motoryzacją wśród użytkowników sieci, wspominaliśmy też w artykule Rośnie zainteresowanie motoryzacją wśród internautów“.

Najczęściej wyszukiwane marki samochodowe w Internecie:

1. Toyota
2. Honda
3. Ford
4. Hyundai
5. BMW
6. Volkswagen
7. Mercedes-Benz
8. Nissan
9. Audi
10. Renault

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 5]
Nie daj się oszukać! Sprawdź VIN samochodu, który chcesz kupić!
Sprawdź VIN

Odpowiedz