Małe samochody osobowe

Jaki powinien być samochód? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących w najbliższym czasie zakup nowego pojazdu. Z pewnością powinien być wygodny i zapewniać komfortową jazdę. Liczy się również ciekawy design nadwozia oraz satysfakcjonujące parametry mechaniczne takie jak np. moc silnika i moment obrotowy. A co z wielkością samochodu? Czy spełnienie wyżej wymienionych warunków jest możliwe tylko przez duże samochody? Prawdziwy Amerykanin z pewnością potwierdziłby tę teorię jednak my uważamy, że małe samochody osobowe to bardzo ciekawa alternatywa. Mogą być nie tylko wygodne, ale również zapewnić kierowcy niesamowitą frajdę z jazdy. W obronie naszej tezy przedstawiamy kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę.

a

Fiat 500
W 2007 roku z linii produkcyjnych Fiata zjechały pierwsze egzemplarze popularnej „500’tki” nowej generacji. Samochód zarówno swoją nazwą, jak i linią nadwozia nawiązuje do kultowego Fiata 500 produkowanego w latach 1957 – 1975. Jaka jest nowa 500? To typowo lifestylowy samochód miejski wyróżniający się oryginalnym designem, oszczędnym silnikiem oraz bogatym wyposażeniem. To auto wywołujące uśmiech za każdym razem, gdy się na nie spojrzy, a jednocześnie bezpieczne ze względu na siedem poduszek powietrznych. Samochód może pochwalić wieloma prestiżowymi nagrodami motoryzacyjnymi m.in. tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2008. Auto produkowane jest do dnia dzisiejszego i występuje w różnorodnych wariantach nadwozia. Spotykane są m.in. modele sportowe, cabrio oraz elektryczne.

a

Mini III
To najnowsza generacja samochodu marki Mini produkowanego przez koncern BMW od 2014 roku. Auto na pierwszy rzut oka nie odbiega stylistyką od swojego poprzednika. Dodano jedynie kilka charakterystycznych elementów, takich jak chociażby nowa, sześciokątna osłona chłodnicy oraz reflektory zespolone ze światłami do jazdy dziennej.

Czy to dobrze, że auto zostało podane wyłącznie delikatnemu liftingowi? Zdecydowanie tak! Według redaktorów serwisu Autocentrum „Z Mini jak z Porsche i innymi klasycznymi modelami – każda radykalna zmiana stylistyczna skutkuje niepokojami społecznymi”. Nowe Mini nawiązuje do swojego legendarnego pierwowzoru, który od lat wzbudza wiele pozytywnych oraz dostarcza właścicielom wyjątkowej przyjemności. W samochodzie zachwyca również wnętrze, które jest stylistycznie bardzo interesujące. Z pewnością nie można mu zarzucić prostoty i jednostajności.

a

Ford Ka II
To najmniejszy model z rodziny forda, który uznawany jest za bliźniaczą odmianę modelu Fiat 500. Ford Ka II produkowany jest od 2008 roku w Tychach, a na jego temat można powiedzieć wiele pozytywnych słów. To poręczne auto miejskie, którym jest łatwo zaparkować, przewieźć zakupy oraz manewrować w ciasnych zaułkach. To odważny, nowoczesny pojazd o dynamicznej i pełnej ekspresji linii.

W nowym Fordzie Ka nie mogło zabraknąć elementów nawiązujących do przedniej wersji, które nadają pojazdowi charakteru. Warto również zwrócić uwagę na ciekawie wykonane wnętrze z charakterystyczną deską rozdzielczą, dwubarwnymi fotelami oraz czytelną konsolą środkową.

a

Wyżej wymienione propozycje, to tylko nieliczne przykłady małych osobowych samochodów z charakterem, które według nas zasługują na szczególną pochwałę. Osoby, które planują zakup takiego typu samochodu, mają o wiele szersze spektrum wyboru w segmencie. Warto zagłębić się bardziej w temat i poznać opinie ekspertów na temat innych aut, takich jak np. Mazda 2, Hyundai i20 oraz Renault Clio.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz