Koronawirus: Jak zatankować samochód?

Koronawirus — jak zatankować samochód?

Od pewnego czasu pandemia COVID-19 całkowicie torpeduje życie na świecie i w samej Polsce. Co cieszy, większość Polaków jest ostrożna, dbając o siebie i innych, wiedząc też, jak groźny — zwłaszcza dla osób starszych i o zmniejszonej odporności — jest koronawirus. Skoro w całym kraju panuje koronawirus, jak zatankować samochód w tych trudnych czasach? Czy jest coś, o czym należy bezwzględnie pamiętać, wybierając się na stację paliw?

Tankowanie w czasie pandemii COVID-19

Używanie samochodu zmusza do jego tankowania. Również w tych trudnych czasach, kiedy w Polsce panuje koronawirus. Jak zatankować samochód, aby nie narażać się na zarażenie COVID-19? Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać przy tankowaniu auta. Wprawdzie nie można całkowicie wykluczyć i zabezpieczyć się przed zakażeniem, ale na pewno można zmniejszyć związane z tym ryzyko.

Koronawirus: Jak zatankować samochód w czasie pandemii?

Podczas tankowania kierowca — o ile to możliwe — powinien skorzystać z rękawiczek jednorazowego użytku. Ponadto najlepiej zatankować samochód do pełna, co pozwoli zmniejszyć częstotliwość wizyt na stacjach benzynowych. To nie koniec zaleceń dla kierowców tankujących pojazdy. Dodatkowo warto w tym czasie odłożyć gotówkę na bok, a za paliwo płacić kartą zbliżeniową lub telefonem komórkowym. Oczywiście ważna jest higiena. Tak więc zawsze warto mieć przy sobie specjalny środek do odkażania skóry, ewentualnie skorzystać z płynu dezynfekującego znajdującego się na stacji benzynowej.

Warto odnotować, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do niskiej ceny ropy. Po raz ostatni na tym poziomie utrzymywały się one przed kilkoma laty. Oznacza to, że niskie są dziś również ceny samych paliw.

Zalecenia dla kierowców tankujących samochody:

  • korzystanie z płatności bezgotówkowych;
  • zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy w okolicach co najmniej 1 m;
  • korzystanie z jednorazowych rękawiczek;
  • regularna dezynfekcja rąk;
  • przestrzeganie higieny podczas kaszlu i oddychania, zakrywając usta i nos chusteczką bądź zgiętym łokciem;
  • niedotykanie dłońmi okolic ust, nosa i oczu.

Nie wiadomo, jak długo będziemy zmagać się z pandemią koronawirusa. Tankowanie samochodu w tych czasach zgodne z zasadami bezpieczeństwa jest więc bardzo ważne. Warto robić to jak najrzadziej, a przy tym stosować wszystkie dostępne środki ostrożności. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko zakażenia COVID-19.

Wizyta na stacjach paliw to tylko jeden z problemów, z którym zmagają się zmotoryzowani w czasach, kiedy panuje koronawirus. Zatankować samochód to jedno, problemem może być też zgłoszenie jego sprzedaży czy zakupu, jak i rejestracja pojazdu po zmianie właściciela. Zwłaszcza że 30-dniowe spóźnienie może oznaczać karę w wysokości nawet 1000 zł. Na szczęście na czas epidemii nie będą one egzekwowane. Szerzej piszemy o tym w artykule pt. Spóźniona rejestracja samochodu — koronawirus zwalnia z kary?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 5 Średnio: 5]
Nie daj się oszukać! Sprawdź VIN samochodu, który chcesz kupić!
Sprawdź VIN

1 komentarz

Odpowiedz