Jaka jest używana Honda Accord VI?

używana Honda Accord VI

Używana Honda Accord VI to model, który w swoim garażu chciałoby mieć wielu Polaków. Tak więc, jaka jest używana Honda Accord szóstej generacji i jak znaleźć model spełniający wymagania, który nie będzie wymagał wielkich nakładów finansowych zaraz po zakupie?

Honda Accord VI – droga, ale niezawodna

Zacząć trzeba od tego, że używana Honda Accord VI jest stosunkowo droga. Przynajmniej jak na dość wiekowe auto, ponieważ produkowane w latach 1998 – 2002, z liftingiem w 2000 roku. Wysoka cena nie bierze się rzecz jasna znikąd. Jaka jest więc używana Honda Accord VI? Przede wszystkim niezawodna. Wystarczy dodać, że to najlepszy ze starszych Accordów.

Samochód przez kierowców ceniony jest za całkiem sporą przestrzeń, również w bagażniku (430 – 467 l). Wielu zastrzeżeń nie można mieć też to prowadzenia, choć dla niektórych problemem może być brak osiowej regulacji kierownicy. Sam model jest też mocno podsterowny, ale jeździ się nim stosunkowo dobrze, a do tego w miarę dynamicznie. Co istotne, zwłaszcza w dobie wysokich cen na stacjach paliw, Accord szóstej generacji to samochód ekonomiczny.

Na co uważać kupując używaną Hondę Accord VI?

Accord VI to model najlepiej z tej serii zabezpieczony przed korozją. Mimo wszystko wiek daje się mu we znaki. Używana Honda Accord VI może być skorodowana. Sprawdzenia wymagają tu podłoga, profile zamknięte, nadkola, maska czy progi. Wiele zależy oczywiście od przeszłości samochodu i warunków, w jakich egzemplarz był eksploatowany czy przechowywany. Nie tylko na konstrukcję, ale i zabezpieczenia antykorozyjne negatywny wpływ mają również wypadki. Na tej płaszczyźnie pomoże m.in. sprawdzenie VIN. Jedna z sekcji raportu odnosi się bowiem do wypadkowej historii samochodu.

Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast, że niektóre egzemplarze dostępne w sprzedaży powinny już dawno skończyć na stacji złomowania pojazdu. Dlatego dokładna weryfikacja jest niezbędna. Na szczęście na rynku jest wiele tanich części zamiennych, choć trzeba sprawiedliwie dodać, że nie wszystko da się kupić.

Jaki silnik do Hondy Accord VI?

Używana Honda Accord VI dostępna była w trzech wersjach nadwoziowych. Poza najpopularniejszym na rynku wtórnym liftbackiem może być to sedan lub coupe. Różnorodność występuje też pośród jednostek benzynowych. Najważniejsze, aby dalekim łukiem omijać egzemplarze z silnikiem 1.6 SOHC o mocy 116 KM. Tyczy się to całej wersji z tym motorem. Części zamienne są tu trudne do zdobycia, a więc naprawa, o ile jest możliwa to i tak pochłonie zbyt dużo. Problematyczny jest też brytyjski diesel 2.0 TD generujący moc 105 KM. Wybór ograniczać się powinien do trzech silników benzynowych o pojemności 1.8 (136 KM), 2.0 (147 KM) oraz 2.3 (154 KM), który dostępny był po liftingu. Dla miłośników sportowej i dynamicznej jazdy pozostaje natomiast wersja Type R 2.2 VTEC (212 KM).

Używana Honda Accord VI – czy warto kupić?

Mając możliwość zakupu Hondy Accord szóstej generacji, bez wątpienia warto zaryzykować. Jednak tylko wtedy, kiedy jest to samochód dokładnie zweryfikowany. Głównie pod kątem technicznym. Przede wszystkim pamiętać trzeba o korozji. Nie oszczędza ona m.in. nadwozia, sanek zawieszenia, ściany grodziowej czy przewodów hamulcowych. Zdarzają się również uszkodzenia głowicy, ale tyczy się silników zasilanych LPG. W końcu problemem są pękające sworznie przednich wahaczy oraz awarie układu kierowniczego, m.in. pompy wspomagania i przekładni kierowniczej.

Dlatego przy zakupie należy być ostrożnym. Koniecznie zweryfikować trzeba również przebieg. Jako że dostępne na rynku wtórnym egzemplarze są dość wiekowe i z pewnością mają na liczniku wiele przejechanych kilometrów, cześć sprzedawców może celowo zaniżyć stan drogomierza i przekręcić licznik przebiegu. Sposoby jego weryfikacji opisuje artykuł Jak sprawdzić przebieg samochodu?“. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na raport VIN. Zawiera on bowiem chronologiczną listę znanych odczytów przebiegu pojazdu. Pochodzą one z danych z przeglądów, rejestracji, od ubezpieczyciela, z aukcji internetowych, ASO itp. Historia Pojazdu to dodatkowo:

  • Dane techniczne samochodu
  • Rejestr znanych incydentów pojazdu
  • Historia sprawdzeń w serwisie Autobaza.pl
  • Sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych
  • Usterki fabryczne auta
  • Adres miejsca montażu pojazdu
  • Dane z portali i aukcji internetowych
  • Wyposażenie samochodu zakodowane w numerze VIN
  • Galeria zdjęć pojazdu

Widać więc, że raport to wiele ważnych z punktu widzenia nabywcy informacji o samochodzie. Oczywiście używana Honda Accord VI powinna przejść również przegląd w warsztacie samochodowym, jak i zostać poddana testom podczas jazdy próbnej. Jeśli nie budzi ona zastrzeżeń, można przystąpić do negocjowania ceny i finalizacji transakcji na umowie, którą w szczegółach opisuje artykuł Umowa kupna-sprzedaży samochodu — co sprawdzić przed jej podpisaniem?“. Za najlepiej zachowane egzemplarze zapłacić trzeba nawet ponad 10 000 zł.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz