Jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych?

jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych

Święto Zmarłych przekłada się na większy ruch na polskich drogach, a co za tym idzie także i wzmożone kontrole drogowe. Akcja Znicz rozpoczęła się dziś o godz. 6.00, a zakończy o 22.00 w niedzielę. Wybierając się na groby bliskich, warto wiedzieć, jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych.

Co skontrolują funkcjonariusze?

Policjanci w ramach akcji będą dbać o bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu. Przede wszystkim będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością. Skontrolują także stan techniczny pojazdów oraz zbadają trzeźwość kierujących. O tym, czym grozi jazda po alkoholu, piszemy w artykule pt. Co grozi za jazdę na kacu?“.

Przy okazji funkcjonariusze będą również sprawdzać, czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Warto również zapinać pasy. W tym szczególnym dla wielu Polaków czasie samochodami podróżują całe rodziny, a więc sprawdzana będzie również kwestia zapięcia pasów bezpieczeństwa, jak i przeładowania auta.

Jak przygotować się do kontroli?

Jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych? Oczywiście funkcjonariusze mają uczestnikom ruchu drogowego kilka praktycznych rad. Przede wszystkim przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić stan techniczny takiego auta oraz jego dokumenty. Pomocna jest też obserwacja prognozy pogody. Zwłaszcza że w tych dniach zmieniać się ona może dynamicznie.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż trzeba być też wypoczętym, a w czasie podróży robić przerwy. Dobrze jest co jakiś czas odetchnąć świeżym powietrzem i rozprostować kości. Oczywiście, jak już wspominaliśmy, niedopuszczalna jest jazda po alkoholu. Co istotne, jest to apel nie tylko do samych kierowców. Zareagować powinny też osoby, które widzą, że taki pijany kierowca chce wsiąść za kierownicę.

Na drodze niezbędny jest też zdrowy rozsądek. Tragicznie skończyć się może bowiem nie tylko jazda po alkoholu. Opłakane skutki często ma także niezachowanie prędkości adekwatnej do warunków drogowych. Funkcjonariusze próbują wpłynąć na psychikę kierowców i podkreślają, że ci są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też innych uczestników ruchu, a więc pasażerów, pozostałych kierowców czy pieszych i rowerzystów. Jak corocznie, również i w tym roku kierowcy, którzy nie zachowają dozwolonej prędkości, będą karani wysokimi mandatami.

Wiedząc, jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych, pamiętać trzeba również o utrudnieniach ruchu. Zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W związku z tym kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość i stosować się do poleceń kierujących ruchem policjantów.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]
Nie daj się oszukać! Sprawdź VIN samochodu, który chcesz kupić!
Sprawdź VIN

Odpowiedz