Jak popularny jest próbny egzamin na prawo jazdy?

próbny egzamin na prawo jazdy

Czy próbny egzamin na prawo jazdy może cieszyć się dużym zainteresowaniem? Okazuje się, że jak najbardziej, o czym przekonano się w Białymstoku.

Czym jest próbny egzamin na prawo jazdy?

Z końcem października Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wpadł na pomysł, aby stworzyć tzw. próbny egzamin na prawo jazdy. Najprościej mówiąc, za odpowiednią opłatą przyszli posiadacze prawa jazdy mogą wykonać część zadań, które czekają na nich podczas prawdziwego egzaminu praktycznego.

Co ciekawe, pomysł podsunęli sami mieszkańcy Białegostoku i okolic. Przede wszystkim wskazywano na różnice między samochodami, na których przyuczają się do otrzymania prawa jazdy a pojazdami, w jakie zaopatrzony jest białostocki WORD. Między innymi mowa tu o różnej pracy skrzyni biegów, hamulca czy sprzęgła.

Duże zainteresowanie próbnym egzaminem na prawko

Obecnie próbny egzamin na prawo jazdy zdaje się na placu manewrowym i trwa on około 30 minut. W planach jest jednak również jazda po mieście. Warto w tym miejscu odnieść się do kosztu takiej usługi. Opłata jest o połowę niższa niż przy egzaminie państwowym. Co więcej, uczestnik kursu ma też możliwość otrzymania nagrania z testowego przejazdu.

Pomysł okazał się doskonały, ponieważ zainteresowanie próbnym egzaminem na prawko jest ogromne. To nie tylko szansa na to, aby poznać samochód egzaminacyjny nieco bliżej, ale i przygotować się do egzaminu od strony psychologicznej. Wygląda również na to, że w najbliższym czasie zainteresowanie usługą raczej nie zmaleje. Wręcz przeciwnie, może tylko rosnąć, choć na pewno im szybciej zostanie wprowadzona możliwość jazdy w warunkach miejskich, tym lepiej. Jednak już teraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku przyznaje, że nie spodziewano się tak dużego zainteresowania.

Bez wątpienia pomysł jest bardzo ciekawy i warty kontynuowania, a nawet rozszerzenia go na inne ośrodki. Wówczas sam egzamin byłby na pewno prostszy od strony praktycznej, ale i mentalnej. O samym zapisaniu się na egzamin na prawko mówi natomiast artykuł pt. Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]
Dowiedz się, czym jest numer VIN. Nie daj się oszukać przy zakupie nowego samochodu!
Numer VIN

2 komentarze

  1. oo to się pewnie kolejki wydłużą za takie usługi, nie przyszło mi to szczerze mówiąc nigdy do głowy, ale jazdy 2h przed samym egzaminem i jakoś poszło

Odpowiedz