Internetowy salon samochodowy Carsmile kupiony przez OLX

Internetowy salon samochodowy Carsmile kupiony przez OLX

Internetowy salon samochodowy Carsmile, który zajmuje się najmem i leasingiem samochodów online, został kupiony przez OLX Group. Co to oznacza dla zwykłego Kowalskiego, który szuka sobie auta przez Internet?

Czym zajmuje się platforma Carsmile?

Carsmile to stosunkowo nowa platforma na rynku motoryzacyjnym. Ten internetowy salon samochodowy oferuje leasing i najem nowych samochodów. Teraz platforma zyskała międzynarodowego, większościowego akcjonariusza zaledwie po dwóch latach od startu działalności operacyjnej, gdyż ruszyła w czerwcu 2018 roku. OLX Group, która swoją siedzibę ma w Amsterdamie, posiada bowiem serwisy ogłoszeniowe w kilkudziesięciu krajach, obsługując miliony użytkowników na całym świecie.

Transakcja przejęcia większościowego pakietu akcji ma otworzyć drogę do realizacji modelu one-stop-shop“. Celem jest stworzenie ekosystemu, w którym użytkownik sprawnie zrealizuje swoje wszystkie motoryzacyjne potrzeby. Inwestycja w Carsmile zapewni dostęp do bogatej oferty nowych samochodów w szerokim wachlarzu finansowania takich aut.

Tych w Carsmile bowiem nie brakuje. Ten internetowy salon samochodowy, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do sprzedaży samochodów przez Internet i nowoczesne formy finansowania w kanałach mobilnych, oferuje przeszło 1000 nowych pojazdów od 30 motoryzacyjnych marek. W jednym miejscu klienci znajdą auta miejskie, klasy premium czy samochody dostawcze.

W ciągu dwóch pierwszych lat, w formie leasingu oraz najmu Carsmile sprzedała użytkownikom 2500 samochodów. Bardzo dobre wyniki spółka osiągnęła w trakcie pandemii, kiedy w całej Europie sprzedaż nowych samochodów niemal całkowicie zamarła.

Miesięcznie spółka ma przeszło 300 tys. użytkowników, którzy inicjują obliczenie raty najmu czy leasingu interesującego ich auta. Teraz firma ma szanse wyjść ze swoją ofertą na nowe rynki, również zagraniczne. Poza tym Carsmile wyjdzie ze swoimi produktami do szerokiego grona użytkowników polskich serwisów Grupy OLX, oferując im nowe formy finansowania zakupu samochodu na rynku pierwotnym.

Używany samochód z Grupy OLX

Oczywiście e-salon samochodowy Carsmile to zupełnie inna grupa aut niż te, które można znaleźć w serwisach OLX Group, m.in.:

  • OTOMOTO,
  • OLX,
  • 3-2-1 SPRZEDANE!

W tym przypadku to przede wszystkim samochody używane. Skoro tak, pamiętaj, aby takie auta poddać dokładnej weryfikacji.

Podstawą jest weryfikacja przez przegląd w warsztacie oraz jazdę próbną, o której szerzej mówi artykuł pt. Jazda próbna – na co zwrócić uwagę?“. Poza tym zawsze wiele o samochodzie powie numer VIN. Dzięki VIN będziesz mieć wgląd w dane techniczne pojazdu, jego fabryczne wyposażenie, informacje o szkodach i kolizjach, zgłoszone akcje serwisowe itp.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz