Ile kosztuje używane auto z Niemiec?

ile kosztuje używane auto z Niemiec

Większość Polaków szukających sobie samochodu rozgląda się za nim na rynku wtórnym. Wówczas poza ofertami od sprzedawców z kraju, warto przejrzeć również pojazdy sprzedawane poza Polską. Najwięcej aut importowanych jest zza zachodniej granicy. Ile kosztuje używane auto z Niemiec i co przemawia za jego zakupem?

Dlaczego Polacy cenią sobie samochody z Niemiec?

Nie jest tajemnicą, że Polacy wysoko oceniają samochody niemieckie, a boom na takie auta, który narodził się w latach 90., wcale wyraźnie się nie zmniejszył. Większość kierowców szukających sobie samochodu w Niemczech uwagę zwraca na jego dobry stan techniczny. Pojazd taki na ogół jest zadbany, regularnie serwisowany czy garażowany. Nie sposób nie zwrócić też uwagi na niemieckie drogi, do których polskim nawierzchniom niestety wciąż bardzo daleko.

Najpopularniejsze modele aut w Niemczech

Logiczne, że w Niemczech najlepiej sprzedają się auta rodzimych koncernów. Sam rynek samochodowy w Niemczech jest natomiast największy w całej Europie. Niemcy kupują znacznie więcej nowych samochodów niż Polacy. Po kilku latach próbują je odsprzedać. Często są to samochody z bogatym wyposażeniem, a więc m.in. podgrzewanymi siedzeniami czy ze skórzaną tapicerką. Nic dziwnego, że samochodu dla siebie szuka tam wielu Polaków.

Których samochodów w Niemczech jest więc najwięcej? Najczęściej na niemieckich drogach spotykany jest Volkswagen Golf. Poza tym nie brak tam takich modeli jak BMW serii 3, Opel Astra, Volkswagen Passat, Mercedes Benz klasy C, Opel Corsa, Audi A4, Volkswagen Polo czy Audi A3. Warto podkreślić, że w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych aut w Niemczech brak najbardziej awaryjnych pojazdów w tym kraju. Te wymieniliśmy w artykule pt. “Najbardziej awaryjne samochody z Niemiec“. Mimo wszystko nie oznacza to, że należy wierzyć sprzedawcy na słowo. Nic z tych rzeczy. Przed zakupem auta z Niemiec trzeba je zweryfikować, w czym pomóc może nie tylko przegląd techniczny, ale też ukazujący chronologiczną historię pojazdu raport VIN.

Przypomnieć trzeba też, że do niedawna wydawało się, iż używane samochody z Niemiec zaleją polski rynek. Wiązało się to z możliwymi zakazami wjazdu do największych niemieckich miasta dieslami, które nie spełniają normy emisji spalin Euro 6. Niemiecki rząd próbuje jednak ratować sytuację i ma w planach stworzenie funduszu, z którego środki zostaną przeznaczone na montaż w takich autach systemu SCR, co miałoby poprawić wyniki emisji spalin. Dokładniej sytuacji tej przyjrzeliśmy się w artykule “Wyposażenie w system SCR ratunkiem dla starych diesli w Niemczech?“.

Ile kosztuje używane auto z Niemiec?

Ceny samochodów w Niemczech są oczywiście bardzo różne. Najpopularniejszy niemiecki model, a więc Golf z przebiegiem 77 tys. km to koszt ok. 14 tys. euro. Pięć tysięcy droższy jest Mercedes Benz klasy C (100 tys. km), a 3 tys. więcej zapłacić trzeba za Audi A3 (82 tys. km). Ile kosztuje używane auto z Niemiec, jeśli pod uwagę weźmiemy tańsze modele, a więc np. Opla Corsę czy Volkswagena Polo? Wówczas ich cena spada do 7-8 tys. euro i niżej.

Średnia cena pojazdu w Niemczech:

* Mercedes Benz klasy C – 19059 euro
* Audi A4 – 17756 euro
* Audi A3 – 17055 euro
* Volkswagen Passat – 15814 euro
* BMW serii 3 – 14039 euro
* Volkswagen Golf – 13954 euro
* Opel Astra – 9771 euro
* Volkswagen Polo – 7901 euro
* Opel Corsa – 7064 euro

Powyższy cennik dotyczy średnich cen pojazdów kilkuletnich. Wraz z wiekiem ich cena szybko spada. Chcąc sprawdzić dokładnie, ile kosztuje używane auto z Niemiec, warto posłużyć się serwisami, które skupiają ogłoszenia o sprzedaży takich pojazdów.

Nie ulega natomiast żadnym wątpliwościom fakt, że w Niemczech znaleźć można bardzo ciekawe samochody w dobrym stanie technicznym i w konkurencyjnej cenie. Warto się jedynie zastanowić, czy opłacalne jest ich osobiste sprowadzanie, czy może zlecenie tego zadania firmie zewnętrznej lub osobie trzeciej. Alternatywą jest też zakup od handlarza. Najlepiej takiego auta, w którego przypadku zapłacono już akcyzę, przetłumaczono jego dokumenty czy wykonano mu badanie techniczne.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 2]
Darmowe sprawdzenie VIN? Wypróbuj naszą wyszukiwarkę i nie daj się oszukać!
Sprawdzenie VIN

Odpowiedz