Dlaczego warto mieć wideorejestrator?

dlaczego warto mieć wideorejestrator

Nie tylko samoloty mają swoje czarne skrzynki. Podobnie jest, a właściwie może być z samochodami. W te wyposażyć się jednak musimy osobiście. Doskonale rolę czarnej skrzynki odzwierciedla tutaj kamera samochodowa, która staje się podstawą wyposażenia już nie tylko pojazdów służbowych, ale również i aut prywatnych. Skoro regularnie zyskują one na popularności, warto dopowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto mieć wideorejestrator? Jakie korzyści płyną z posiadania tego gadżetu samochodowego?

Wiele dodatkowych funkcji

Zanim przejdziemy do zalet posiadania wideorejestratora, skupmy się na jego funkcjach. Głównym zadaniem kamery samochodowej, którą umieszczamy na przedniej szybie, jest nagrywanie wszystkiego, co dzieje się na drodze przed nami. Na rynku są jednak znacznie bardziej funkcjonalne rejestratory. Przykładowo potrafią one nawet zarejestrować koordynaty GPS, prędkość pojazdu czy siłę wstrząsów na niego oddziałujących. Te najlepsze ponadto ostrzegą kierowcę przed zmianą pasa ruchu, a nawet kolizją z pojazdem poprzedzającym.

As w rękawie

Przede wszystkim wideorejestrator w samochodzie trzeba uznać za dobre zabezpieczenie. Szczególnie w dobie XXI wieku, kiedy to niebezpieczeństwo na nas jako kierowców czeka wszędzie. Kamera samochodowa często jest najlepszym dowodem naszej niewinności. Szczególnie jeżeli do wypadku czy stłuczki nie doszło z naszej winy. Dowód w postaci filmu może być najlepszym i zarazem niezaprzeczalnym dowodem, na który uwagę zwracają nawet ubezpieczyciele. Film taki warto udostępnić wówczas odpowiednim organom. Jeśli do wypadku nie doszło z naszej winy, wówczas konsekwencje prawne i finansowe poniesie rzeczywisty sprawca wypadku.

Nie zapominajmy też, że dzięki nim możemy nie tylko nagrywać filmy wideo, ale również robić zdjęcia. Te mogą okazać się przydatne do sfotografowania powstałej szkody czy na przykład dziury w jezdni, jeśli do uszkodzenia auta doszło właśnie z jej powodu. Wystarczy tutaj dodać, że wielu ubezpieczycieli kierowcom, którzy na wyposażeniu swoich aut mają wideorejestratory, oferuje niższe składki polisy komunikacyjnej.

Poza tym, że rejestrator może być naszym asem w rękawie w walce z ubezpieczycielem, to dodatkowo zapobiegnie obarczeniu nas winą przy coraz liczniejszych próbach wymuszenia ubezpieczenia. Te zdarzają się dosyć często i to z wykorzystaniem nie tylko samochodów, które cofając się, specjalnie wbijają się w nasz zderzak. Ponadto biorą w nich udział ludzie, którzy w odpowiednich sytuacjach rzucają się na maskę prowadzonego przez nas pojazdu. Nawet w sytuacji, kiedy jest to jawne oszustwo, bez dowodów w postaci filmu udowodnienie swojej niewinności może być trudne. Z materiałem wideo żadnego problemu z tym nie będzie.

Gwiazda internetu

Kwestia ubezpieczenia swoich interesów jako kierowców to jedno. Zauważmy, że dzięki wideorejestratorom możemy również nagrywać filmiki towarzyszące kierowcom na drodze na co dzień. Zarówno te śmieszne, jak i mrożące krew w żyłach, które są doskonałym materiałem ostrzegawczym i szkoleniowym. Wielokrotnie dzięki takim filmikom udawało się też ukarać piratów drogowych, którzy przyczynili się do niebezpieczeństwa.

Jeśli nawet nie macie zamiaru donosić na niebezpiecznych kierowców, to być może gwiazdę serwisu YouTube zrobi z Was inne wideo. Kompilacja śmiesznych filmików również może być ciekawa. Kto wie, być może uda Was się nagrać coś zjawiskowego i oryginalnego, jak na przykład moment wejścia w atmosferę meteoru czy coś równie niesamowitego.

Skoro wiecie już, dlaczego warto mieć wideorejestrator, pozostaje wybrać właściwy sobie model. Poza ceną radzimy również zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Nie musi to być kamera warta miesięcznej pensji, ale im będzie on wszechstronniejszy, tym więcej będziecie mieć z niego pożytku.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Sprawdź auto, które Cię interesuje. Nasza wyszukiwarka VIN da Ci pewność legalnego zakupu!
Sprawdź auto

Odpowiedz