Autobaza pomoże oszacować końcową wartość zakupu używanego pojazdu

Kupując używane auto często zadajemy sobie pytanie: “czy zakup pojazdu jest opłacalny?” Autobaza udostępnia procedury serwisowe, które pomogą udzielić odpowiedzi na to pytanie.


Do każdego zakupionego raportu, autobaza dodaje tzw. “Procedury serwisowe”, które pomogą oszacować całkowite wydatki związane z zakupem pojazdu. To już kolejna innowacja po “Archiwalnej Inspekcji Pojazdu”, jaką wprowadza serwis autobaza.pl.

“Nasz serwis posiada bardzo szeroką ofertę raportów historii pojazdu oraz dodatkowych danych dających użytkownikowi wiedzę o pojeździe. Procedury serwisowe stanowią świetne uzupełnienie tych danych.” – mówi Piotr Korab ekspert portalu autobaza.pl.

Procedury serwisowe – dodatkowa wiedza o pojeździe

Procedury serwisowe to lista czynności jakie powinny zostać wykonane w przeszłości przy pojeździe, jak i wykaz czynności jakie będą konieczne do przeprowadzenia w przyszłości.

Udostępniona lista procedur ukazuje naszym użytkownikom rozpatrującym zakup pojazdu, czynności, które będą niezbędne do wykonania w celu dalszej eksploatacji pojazdu. Czynności tych często nie bierze się pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie pojazdu.

Lista procedur zyskuje szczególnie na znaczeniu, gdy głównym kryterium oceny pojazdu staje się jego cena. Kupujący będąc w euforii zakupowej nie biorą pod uwagę dodatkowych napraw i serwisu koniecznego do wykonania w najbliższym czasie przy zakupionym pojeździe. Patrzą tylko na atrakcyjną cenę zakupu, a ona przecież z czegoś wynika… Nikt nie sprzedaje w pełni sprawnego pojazdu poniżej średniej rynkowej ceny.

Jak się potem okazuje – doliczenie tych napraw do ceny zakupu pojazdu sprawia, iż końcowa cena pojazdu już nie wygląda tak atrakcyjnie.
Tworząc listę procedur serwisowych, chcemy uczulić naszych użytkowników na dodatkowe koszty następujące po zakupie pojazdu. Tylko biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności możemy z powodzeniem odpowiedzieć na pytanie czy zakup pojazdu jest opłacalny.

procedury serwisowe1

Dotychczasowa eksploatacja pojazdu

Lista procedur serwisowych zwraca również uwagę na prace serwisowe, jakie powinny zostać wykonane przy pojeździe. Przyszły nabywca może w ten sposób zweryfikować, czy pojazd był należycie eksploatowany oraz porównać wykaz koniecznych do przeprowadzenia czynności z wpisami do książki serwisowej.

procedury serwisowe2

Procedury serwisowe obejrzymy w dwóch odsłonach: w ujęciu czasowym i dystansowym  zależnym od przebiegu pojazdu.

procedury serwisowe3

Użytkownik sam decyduje w jakiej odsłonie woli oglądać dane.

Ekspercka wiedza – sprawdzone dane

Proces zakupu używanego pojazdu jest złożony i stanowi wyzwanie dla większości zainteresowanych. Większość nabywców nie posiada specjalistycznej wiedzy pozwalającej rzetelnie ocenić pojazd. Często jesteśmy zdani na świetnie przygotowanych sprzedawców umiejętnie kierujących naszą uwagę na zalety pojazdu, ukrywając czy pomijając jego wady. Jeżeli nie jesteśmy dostatecznie uważni, lub po prostu brak nam doświadczenia, zakup samochodu staje się niczym gra w ruletkę…. A nikt przecież nie chce kupić trefnego pojazdu.

Eksperci autobaza.pl używając swej wiedzy i kompetencji chcą uczynić ten proces bardziej przyjaznym dla każdego zainteresowanego – a przede wszystkim takiego, który nie posiada specjalistycznej wiedzy o samochodach.

Procedury serwisowe mają zwrócić uwagę użytkownika na dodatkowe kwestie związane z zakupem pojazdu używanego i zobrazować koszty konieczne do poniesienia w kolejnych latach po zakupie pojazdu.

Czynności serwisowe pojawią się na koncie użytkownika po wykupieniu raportu i zalogowaniu do serwisu.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Interesuje Cię historia pojazdu, który masz zamiar kupić? Z nami to możliwe!
Historia pojazdu

Odpowiedz