Audi Select Plus – sprawdzony samochód używany

Samochód używany z programu Audi Select Plus

Audi Select Plus to producencki program samochodów używanych. W ofercie są starannie wyselekcjonowane auta z rynku wtórnego, które są dostępne jedynie u dealerów marki. Na jakie auto można liczyć z autorskiego programu Audi dla samochodów używanych?

Sprawdzony samochód używany z programu Audi Select Plus

Audi Select Plus jest ciekawym programem, który daje możliwość nabycia sprawdzonego i zweryfikowanego auta używanego. W ramach programu klienci mogą liczyć na samochód zweryfikowany pod kątem pochodzenia czy przebiegu. Jednocześnie to egzemplarz poddany szczegółowej ocenie technicznej. Jakby tego było mało, auto z programu Audi Select Plus jest objęte dodatkową gwarancją.

Inspekcja 117 punktów kontrolnych

Każdy samochód dostępny w programie Audi Select Plus jest zweryfikowany pod kątem 117 punktów kontrolnych. Jeżeli inspekcja wykaże jakiekolwiek usterki, wykwalifikowani mechanicy usuwają je w autoryzowanym serwisie. Potwierdzeniem dobrego stanu auta jest wynik badania technicznego dołączany do dokumentacji pojazdów.

Gwarancja przebiegu

W programie znajdują się tylko samochody z przebiegiem poniżej 150 000 km. Wszystkie auta mają w 100% autentyczny przebieg, dla którego określenia mechanicy korzystają z diagnostyki komputerowej, systemów ewidencji przeglądów oraz prac serwisowo-naprawczych.

Autentyczny przebieg to jedna z ważniejszych kwestii przy zakupie samochodu z rynku wtórnego. Zwłaszcza że korygowanie stanu drogomierza to jedno z najczęstszych oszustw przy sprzedaży. Między innymi dlatego coraz większa liczba kierowców weryfikuje przebieg przez raport VIN.

Sprawdzone pochodzenie

Samochody w programie są również szczegółowo sprawdzone pod kątem pochodzenia. Każdy z punktów dealerskich uczestniczących w programie zna historię serwisową pojazdów, podobnie jak historię zdarzeń blacharsko-lakierniczych.

Tyczy się to aut dostarczonych bezpośrednio od Audi, jak również pozostawionych w rozliczeniu przez klientów punktów dealerskich. Poza tym program Audi Select Plus to samochody maksymalnie 5-letnie.

Dodatkowa gwarancja w Audi Select Plus

Jako że samochody w programie Audi Select Plus są poddawane szczegółowej kontroli technicznej, dodatkowo są objęte trzema dodatkowymi latami fabrycznej gwarancji. Dzięki temu klient nabywający na przykład roczny samochód, może liczyć łącznie na cztery kolejne lata gwarancji.

Z kolei przy starszych samochodach, na przykład tych pozostawionych w rozliczeniu przez klientów, otrzymują one rok dodatkowej gwarancji na bazie ubezpieczenia kosztów naprawy.

Samochód w rozliczeniu

Nabywając samochód w programie, klienci mają możliwość zostawić w rozliczeniu dotychczas użytkowany pojazd. Specjaliści ocenią jego stan techniczny i wycenią pojazd. Z kolei kwota odkupu może pomniejszyć cenę nabywanego samochodu używanego.

Jeżeli warunki zostaną uzgodnione, partnerzy programu przejmują na siebie całość obowiązków, jakie klient musiałby realizować we własnym zakresie, między innymi poszukiwanie kupca, przygotowanie oferty, umowy itp. Partnerzy przejmują też odpowiedzialność z tytułu rękojmi, którą szerzej opisuje artykuł Rękojmia na samochód używany“.

Na kredyt lub w leasing

W programie Audi Select Plus auto nabyć można za gotówkę, ale istnieją też dwie inne formy finansowania zakupu wybranego samochodu — Audi Kredyt bądź Audi Leasing.

To dwa dedykowane produkty finansowe, których atrakcyjność porównywalna jest z ofertą dla nowych samochodów salonowych. Wszystkie formalności związane z leasingiem lub kredytem można załatwić na miejscu, korzystając z pomocy fachowych doradców.

Jazda testowa

Wszystkie samochody z programu są gotowe do jazdy testowej, która pozwala podjąć właściwą decyzję zakupową. Każdy klient może osobiście wypróbować samochód i ocenić, jak sprawuje się on podczas jazdy. W artykule pt. Jazda próbna – na co zwrócić uwagę? znajdziesz najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać podczas testu auta z rynku wtórnego.

Serwis ubezpieczeniowy

Dla klientów programu stworzono też rozbudowane pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, które zawierają w sobie liczne opcje dodatkowe, dobierane według indywidualnych wymagań w ramach oferty Audi Serwis Ubezpieczeniowy.

Między innymi to bardzo szeroki zakres assistance z bezpłatnym samochodem zastępczym do 7 dni. Natomiast w przypadku szkody pakiety ubezpieczeniowe gwarantują wymianę części na nowe i oryginalne. Jednocześnie honorują zniżki z poprzednich towarzystw ubezpieczeniowych, a dodatkowo zapewniają 10-procentowy rabat na ubezpieczenie.

Audi Select Plus jest więc naprawdę ciekawym programem dla kierowców, których interesuje kilkuletnie auto z rynku wtórnego. W programie nabyć można samochód sprawdzony pod kątem technicznym, pochodzenia i przebiegu. Jednocześnie to dodatkowa gwarancja, atrakcyjne formy finansowania, a także ciekawe opcje w zakresie ubezpieczenia.

Sprawdź samochody używane z programu Audi Select Plus.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]
Nie daj się oszukać! Sprawdź VIN samochodu, który chcesz kupić!
Sprawdź VIN

Odpowiedz