Vin-Info

Sekcje raportu

Każdy Raport VIN-Info składa się z następujących sekcji:


summary
autotesto - informacje podstawowe

Kliknij aby powiększyć

1. Informacje podstawowe auta / Informacje dodatkowe auta

Ekspert sprawdzi dostępność wszystkich dokumentów jakie sprzedający przedstawi do wglądu. Na ich podstawie dokona uzupełnienia informacji podstawowych pojazdu. Zweryfikowana zostanie ich wiarygodność oraz czy są kompletne. Wszystkie braki i uwagi zostaną odnotowane.


ocena zenętrzna pojazdu
ocena zewnętrzna pojazdu

Kliknij aby powiększyć

2. Ocena zewnętrzna pojazdu

Nasza procedura precyzyjnie opisuje w jaki sposób ma zostać sprawdzona powłoka lakiernicza przez naszego Eksperta. Otrzymasz informację na temat stanu lakieru, jego grubości. Inspekcja samochodu wykaże czy auto było powtórnie malowane oraz czy któryś z elementów nadwozia był naprawiany przy użyciu szpachli. Otrzymasz informację, czy poszczególne elementy nadwozia są prawidłowo spasowane, a szczeliny pomiędzy nimi są jednakowej wielkości. Wszystkie pomiary zostaną opisane przez naszego eksperta w komentarzu podsumowującym sprawdzenie karoserii, tak aby dokonane pomiary zostały przez Ciebie zrozumiane.


ocena szyb pojazdu
ocena szyb pojazdu

Kliknij aby powiększyć

3. Szyby

Sprawdzenie samochodu używanego wykaże czy szyby w aucie są z tego samego rocznika. Sprawdzimy czy szyby nie są porysowane, pęknięte lub uszkodzone. Jeżeli któraś była wymieniana nasz Ekspert na pewno to odnotuje w komentarzu podsumowującym. Jeżeli daty produkcji będą różne tak jak ich producenci to również wyjaśnimy dlaczego tak jest i o czym może to świadczyć.


ocena świateł pojazdu
ocena świateł

Kliknij aby powiększyć

4. Światła

Sprawdzanie auta także wykaże, czy wyposażone zostało w oryginalne lampy. Czy nie są one zniszczone (połamane, porysowane, zaparowane). Ekspert sprawdzi ich działanie i zweryfikuje z informacjami wyświetlanymi na desce rozdzielczej.


ocena opon
ocena opon i felg

Kliknij aby powiększyć

5. Opony/felgi

Oględziny samochodu przed kupnem, to przede wszystkim ocena bezpieczeństwa sprawdzanego auta. Opona jest jednym z ważniejszych elementów pojazdu. Jest przecież jedynym elementem łączącym pojazd z nawierzchnią, a jej styk nie jest większy od kartki rozmiaru A5. Sprawdzimy dla Ciebie jej stan. Czy nie jest zniszczona, czy nadaje się na dany sezon, czy ma odpowiedni przebieg oraz czy jej wiek nie wyklucza jej z dalszego użytku. Ponad to ocenimy stan tarcz, a wszystkie spostrzeżenia zawrzemy w zrozumiałym komentarzu.


ocena komory silnika
ocena komory silnika pojazdu

Kliknij aby powiększyć

6. Komora silnika

Ekspert sprawdzi stan płynów eksploatacyjnych. Odnotuje ich wymianę na podstawie zawieszek lub informacji uzyskanej od sprzedającego. Oceni organoleptycznie kolor, zapach, konsystencję oleju i płynu chłodniczego. Oceni stan elementów konstrukcyjnych. Wszystkie spostrzeżenia na temat stanu komory silnika oraz niepokojących dźwięków (jeżeli takie usłyszy) zostaną skrupulatnie zanotowane.


ocena wewnętrzna pojazdu
ocena wewnętrzna pojazdu

Kliknij aby powiększyć

7. Ocena wewnętrzna pojazdu

Wszystkie funkcje zostaną dokładnie sprawdzone podczas inspekcji samochodu. Każdy włącznik zostanie kilkukrotnie włączony celem zweryfikowania jego poprawnego działania. Każda funkcja znajdująca się w aucie zostanie sprawdzona, a jej stan odnotowany w raporcie. Wszystkie spostrzeżenia Eksperta, zarówno te pozytywne jak i negatywne zostaną zawarte w komentarzu.


8. Kokpit/stan elementów tapicerki

Podczas sprawdzania samochodu ocenimy stan tapicerki. Odnotujemy wszystkie zniszczenia, zabrudzenia, przypalenia i inne wady. Stan wszystkich elementów plastikowych, metalowych czy drewnianych zostanie sprawdzony, a jego ocena zostanie zawarta w raporcie

ocena kokpitu
ocena kokpitu

Kliknij aby powiększyć

ocena stanu tapicerki
ocena stanu tapicerki

Kliknij aby powiększyć


Jazda próbna
Jazda próbna

Kliknij aby powiększyć

9. Jazda próbna

Sprawdzenie samochodu używanego nie może odbyć się bez przeprowadzenia jazdy próbnej. Wielu klientów kluczową decyzję dotyczącą zakupu auta podejmuje po odbyciu jazdy próbnej. Nasz Ekspert wykona jazdę próbną według naszej ściśle określonej procedury, tak aby sprawdzić wszystkie własności jezdne pojazdu. Sprawdzimy jak auto przyspiesza, hamuje, wyłapuje nierówności. Ocenimy dynamikę jazdy, stan zawieszenia, stan układu kierowniczego, układu wydechowego. Wszystko po to, aby jak najbardziej dokładnie poinformować Cię o odczuciach z wykonanej jazdy próbnej.


sprawdzenie podwozia
weryfikacja podwozia

Kliknij aby powiększyć

10. Sprawdzenie podwozia

Zabierzemy auto do niezależnej stacji diagnostycznej lub warsztatu samochodowego, gdzie w obecności naszego Eksperta przeprowadzona zostanie diagnostyka samochodu przed zakupem. Diagnosta dokona oceny stanu podwozia zgodnie z naszą procedurą. Ocenimy m.in. elementy płyty podłogowej, układ wydechowy, zawieszenie. Zidentyfikujemy wycieki, luzy, ogniska korozji.


komputer diagnostyczny
komputer diagnostyczny

Kliknij aby powiększyć

11. Komputer diagnostyczny

Auto zostanie podpięte pod komputer diagnostyczny, gdzie zostaną przeprowadzone badania diagnostyczne samochodu oraz odczytane wszelkie możliwe kody błędów, jeżeli sprawdzane auto będzie takie posiadać. Zostaną one umieszczone w raporcie z ich interpretacją i znaczeniem.


historia napraw
historia napraw

Kliknij aby powiększyć

12. Historia napraw

Na podstawie otrzymanych dokumentów poinformujemy Cię o wszystkich naprawach jakie sprawdzany pojazd przeszedł.


13. Podsumowanie

Ekspert wg własnej wiedzy oraz doświadczenia oceni czy pojazd wymaga wkładu finansowego i jeśli tak to w jakim stopniu, przeprowadzi analizę przebiegu na podstawie dokumentacji pojazdu oraz rozmowy ze sprzedającym. Porówna ogłoszenie ze stanem faktycznym pojazdu wskazując rozbieżności. Oceni stopień zużcia pojazdu pod kątem autentyczności przebiegu. Na sam koniec wyrazi opinię czy będąc na miejscu klienta zdecydować by się na zakup danego egzemplarza.

ocena szyb pojazdu
ocena szyb pojazdu
Podsumowanie raportu

Kliknij aby powiększyć

Podsumowanie raportu

Kliknij aby powiększyć


galeria zdjęć
galeria zdjęć

Kliknij aby powiększyć

14. Galeria zdjęć

Nasza procedura szczegółowo określa jakie zdjęcia auta mają zostać wykonane. Wszystkie powyższe punkty, które sprawdzimy, dodatkowo sfotografujemy. Nasz Ekspert uwieczni na zdjęciach wszystkie elementy, które należy sprawdzić. Obszerna fotorelacja z oględzin pozwoli Ci na wnikliwe obejrzenie i sprawdzenie samochodu bez wychodzenia z domu.
Płatności

Za nasze raporty zapłacisz bezpiecznie i wygodnie za pomocą następujących usług:

payu paypal
Co znajdę w raporcie